Świątek napisała to po meczu. Fani zaniepokojeni

Iga Świątek przegrała z Jeleną Rybakiną w półfinale Indian Wells. Po spotkaniu Polka opublikowała w mediach społecznościowych krótki wpis. Przyznała, że ma problemy zdrowotne.

Dawid Franek
Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Dotychczas Iga Świątek radziła sobie w Indian Wells doskonale. W czterech meczach nie straciła seta, a rywalki były z nią w stanie nawiązać walkę tylko w pojedynczych momentach. W półfinale z kolei Jelena Rybakina nie dała szans naszej zawodniczce. Kazaszka wygrała 6:2, 6:2, co sprawia, że zmierzy się w finale z Aryną Sabalenką.

Dla Świątek to już druga porażka z Rybakiną w tym sezonie. Pierwsza miała miejsce w czwartej rundzie Australian Open.

W sobotę Świątek nie była w pełni dysponowana pod kątem zdrowotnym. Pierwsze oznaki było już widać w jednej z przerw pomiędzy gemami podczas ćwierćfinału z Soraną Cirsteą. Mecz z Rybakiną potwierdził, że coś jest na rzeczy.

"Ciężki wieczór. Elena zagrała świetnie i była dziś lepsza. Ja niestety odczuwam dyskomfort i ból w okolicy żeber i bardzo trudno było mi dziś grać na 100 procent. Poświęcę następne dni na konsultacje z moim zespołem, regenerację i zadbanie o zdrowie. Do zobaczenia!" - napisała Iga Świątek w mediach społecznościowych.

Teraz pozostaje nic innego, jak czekać na dodatkowe informacje. Następny turniej - w Miami - zaczyna się już za kilka dni. Świątek otrzyma wolny los w pierwszej rundzie, więc najpewniej inauguracyjne spotkanie rozegra 23 lub 24 marca, o ile oczywiście zdrowie pozwoli jej na udział w rywalizacji.

Przypomnijmy, że Polka broni w Miami tytułu zdobytego przed rokiem, kiedy w finale pokonała Naomi Osakę.