Polska para gra dalej we Francji. Tie-break kluczem do sukcesu

Karol Drzewiecki i Szymon Walków dobrze sobie radzą w halowych zawodach ATP Challenger Tour na kortach twardych w Pau. W czwartek polska para odniosła drugie zwycięstwo we francuskim turnieju.

Rafał Smoliński
Szymon Walków Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Szymon Walków
Przeciwnikami Karola Drzewieckiego i Szymona Walkowa byli Niemiec Hendrik Jebens i Ukrainiec Denis Mołczanow. Spotkanie ćwierćfinałowe challengera w Pau trwało 90 minut. Obie pary miały swoje szanse, ale to Biało-Czerwoni cieszyli się z wygranej 7:6(4), 6:4 i w piątek powalczą o finał.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set. Najpierw to Polacy byli pod presją, lecz nie dali się przełamać w trzecim i piątym gemie. W końcowej fazie partii to Drzewiecki i Walków mieli swoją szansę, lecz niemiecko-ukraiński debel obronił piłkę setową.

Po 12 gemach był remis, zatem decydujący okazał się tie-break. W rozgrywce tej cała czwórka serwowała początkowo znakomicie. Kluczowy zwrot akcji nastąpił przy wyniku 5-4 dla naszych reprezentantów. Najpierw świetnego woleja zagrał Drzewiecki, a przy piłce setowej skuteczny przy siatce był Walków.

Tie-break pierwszego seta okazał się momentem przełomowym. Drugą odsłonę Biało-Czerwoni rozpoczęli od przełamania i pilnowali przewagi. W siódmym gemie podwyższyli wynik na 5:2 i wówczas mieli problemy z zakończeniem spotkania. Jebens i Mołczanow odrobili jednego breaka, lecz w 10. gemie Polacy wykorzystali pierwszą piłkę meczową.

Drzewiecki i Walków awansowali do półfinału dużego challengera na kortach twardych we francuskim Pau. W piątek ich przeciwnikami będą Brytyjczyk Julian Cash i Niemiec Constantin Frantzen.

Terega Open Pau-Pyrennes, Pau (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 145 tys. euro
czwartek, 2 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Szymon Walków (Polska) - Hendrik Jebens (Niemcy) / Denis Mołczanow (Ukraina) 7:6(4), 6:4