Musisz to zobaczyć. Linette w taki sposób uratowała swój mecz (WIDEO)

Niesamowity bój stoczyła Magda Linette w I rundzie turnieju WTA 250 na kortach twardych w Meridzie. Polka obroniła dwie piłki meczowe i znalazła sposób na Camilę Osorio. Skrót tego meczu trzeba koniecznie zobaczyć.

Karol Wasiek
Magda Linette wróciła do gry po miesięcznej przerwie. To był jej pierwszy występ po kapitalnej przygodzie w Australian Open (półfinał).

W I rundzie turnieju WTA 250 na kortach twardych w Meridzie trafiła na bardzo niewygodną rywalkę, Camila Osorio. Polka szybko przekonała się o sile utalentowanej Kolumbijki.

Pierwszy set padł łupem Osorio, która wygrała po tie-breaku. W kolejnej partii Kolumbijka prowadziła już 5:2 z przewagą dwóch przełamań i w ósmym gemie miała piłkę meczową.

Linette wyszła jednak z opresji, broniąc dwóch meczboli, a następnie wygrywając pięć gemów z rzędu.

Trzeci set był już pod wyraźne dyktando Polki, która szybko uzyskała wielką przewagę. W ósmym gemie Linette wypracowała trzy piłki meczowe przy podaniu przeciwniczki, a przy trzeciej okazji Kolumbijka wyrzuciła forhend.

Canal+ Sport wrzucił już do sieci nagranie ze skrótem spotkania Polki. Warto to zobaczyć. Linette pokazała wielką odporność psychiczną i to że nie przez przypadek znajduje się na 21. miejscu w światowym rankingu.

Polka awansowała do II rundy zawodów WTA 250 w meksykańskiej Meridzie. O ćwierćfinał powalczy dopiero w czwartek, a jej przeciwniczką będzie Węgierka Panna Udvardy (WTA 91).

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette wygra turniej w Meksyku?