Świetny dzień Czeszek w Dubaju. Maraton Samsonowej z Badosą

Niedziela była bardzo dobrym dniem dla Czeszek rywalizujących w turnieju WTA 1000 w Dubaju. Swoje mecze wygrały Petra Kvitova, Barbora Krejcikova, Linda Fruhvirtova i Marie Bouzkova. Blisko 3,5 godziny trwał mecz Ludmiły Samsonowej z Paulą Badosą.

Łukasz Iwanek
Petra Kvitova Getty Images / Robert Prange / Petra Kvitova
W niedzielę rozpoczęła się 23. edycja turnieju WTA w Dubaju. Do rywalizacji przystąpiła Petra Kvitova (WTA 13), triumfatorka imprezy z 2013 roku. Na początek Czeszka rozbiła 6:2, 6:1 Martinę Trevisan (WTA 25). W ciągu 68 minut dwukrotna mistrzyni Wimbledonu wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Petra Martić lub Julia Putincewa.

W II rundzie są też trzy inne Czeszki. Barbora Krejcikova (WTA 29) wygrała 6:4, 6:2 z Iriną-Camelią Begu (WTA 38). Mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 od stanu 2:4 zdobyła 10 z 12 kolejnych gemów. W trwającym 95 minut meczu zgarnęła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Marie Bouzkova zamieniła na przełamanie wszystkie pięć okazji i w 61 minut rozbiła 6:1, 6:1 Sofię Kenin (WTA 210), triumfatorkę Australian Open 2020.

Linda Fruhvirtova (WTA 52) wygrała 6:3, 6:4 z Danielle Collins (WTA 42), finalistką Australian Open 2022. W ciągu 77 minut Czeszka zaserwowała sześć asów i spożytkowała pięć z 10 break pointów. Qinwen Zheng (WTA 24) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:1 Shuai Zhang (WTA 22). Madison Keys (WTA 23) wykorzystała sześć z 11 break pointów i w godzinę rozbiła 6:1, 6:1 Jasmine Paolini (WTA 64).

Ludmiła Samsonowa (WTA 15) zwyciężyła 6:7(3), 7:6(5), 6:4 Paulę Badosę (WTA 20) po trzech godzinach i 22 minutach. W pierwszym tie breaku Hiszpanka od 0-3 zdobyła siedem punktów z rzędu. W drugim nie wykorzystała prowadzenia 2-0. W trzeciej partii od 3:2 straciła cztery z pięciu kolejnych gemów. Wiktoria Tomowa (WTA 100) wygrała 6:3, 6:1 z Kaię Kanepi (WTA 48). W ciągu 79 minut Bułgarka wykorzystała pięć z 12 break pointów.

Dajana Jastremska (WTA 99) pokonała 6:2, 6:3 Alize Cornet (WTA 60). Ukrainka wywalczyła 20 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała cztery przełamania. W II rundzie jest też jej rodaczka Marta Kostiuk (WTA 55), która spożytkowała pięć z 11 break pointów i zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:2 Ipek Oz (WTA 196).

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)