Kolumbijka z pierwszą wygraną w Melbourne. Będzie kolejną rywalką Igi Świątek

Camila Osorio może być kolejną przeciwniczką Igi Świątek w wielkoszlemowym Australian Open 2023. W poniedziałek w Melbourne kolumbijska tenisistka odprawiła Węgierkę Pannę Udvardy.

Łukasz Iwanek
Camila Osorio Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Camila Osorio
Iga Świątek do rywalizacji w Australian Open 2023 przystąpiła po godz. 9:00 czasu polskiego. Liderka rankingu w dwóch zaciętych setach odprawiła Jule Niemeier. W II rundzie Polka zmierzy się z Camilą Osorio (WTA 84). W poniedziałek Kolumbijka pokonała Pannę Udvardy (WTA 89).

W pierwszym secie Udvardy z 1:4 wyrównała na 4:4. Od tego momentu Osorio zdobyła osiem z dziewięciu kolejnych gemów. W ciągu 79 minut Kolumbijka wywalczyła 31 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała pięć z 11 break pointów.

21-letnia Osorio najlepszy wielkoszlemowy start zanotowała w Wimbledonie 2021. Doszła wówczas w Londynie do III rundy. W turnieju głównym Australian Open rywalizuje po raz drugi. W ubiegłym sezonie odpadła po pierwszym meczu po porażce z Naomi Osaką. Do tej pory odniosła jedno zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W 2021 roku na Teneryfie pokonała Elinę Switolinę.

Kolumbijka może się pochwalić jednym tytułem w WTA Tour. Zdobyła go w Bogocie w 2021 roku. Poza tym zanotowała dwa finały, na Teneryfie (2021) i w Monterrey (2022). Osorio była bardzo dobrą juniorką. W 2019 roku wygrała US Open.

Świątek i Osorio jeszcze nigdy ze sobą nie grały. Do ich starcia w Melbourne dojdzie w środę.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 76,5 mln dolarów australijskich
poniedziałek, 16 stycznia

I runda gry pojedynczej kobiet:

Camila Osorio (Kolumbia) - Panna Udvardy (Węgry) 6:4, 6:1

Program i wyniki Australian Open 2023 kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do III rundy Australian Open 2023?