Wielkie emocje w meczu Polaka. Potrzebny był super tie-break

Jan Zieliński drugi tydzień z rzędu startuje w zawodach rangi ATP 250 na kortach twardych w Adelajdzie. W poniedziałek Polak i partnerujący mu Hugo Nys musieli się napracować, aby odnieść zwycięstwo.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Jan Zieliński
W ubiegłym tygodniu Jan Zieliński i Hugo Nys zostali rozstawieni w zawodach Adelaide International i otrzymali w I rundzie wolny los. Tym razem nie mieli tak komfortowej sytuacji. W poniedziałek przystąpili do rywalizacji od pierwszej fazy i po dziewięciu kwadransach pokonali parę Andriej Gołubiew i Ołeksandr Niedowiesow 7:6(4), 6:7(9), 10-7.

Spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszym secie nie było przełamań, choć okazji ku temu nie brakowało. Ostatecznie Polak i Monakijczyk byli górą w tie-breaku, w którym wypracowali przewagę jeszcze przed zmianą stron i już jej nie oddali.

W drugiej odsłonie Gołubiew i Niedowiesow zdobyli przełamanie na 5:3, lecz nie wyserwowali zwycięstwa. Potem zmarnowali jeszcze piłkę setową w 12. gemie, dlatego znów rozstrzygał tie-break. W rozgrywce tej Zieliński i Nys nie wykorzystali dwóch meczboli. Potem do akcji wkroczyli Kazachowie, którzy wygrali tę rozgrywkę 11-9.

Ponieważ po dwóch setach był remis, o zwycięstwie przesądził super tie-break. Polsko-monakijska para trzykrotnie odrobiła stratę mini przełamania, wracając m.in. ze stanu 3-5. Ostatnie cztery piłki spotkania należały jednak do naszego tenisisty i jego partnera, którzy przy trzecim meczbolu zwieńczyli spotkanie.

Zieliński i Nys awansowali do II rundy turnieju debla zawodów ATP 250 w Adelajdzie. Aby powtórzyć ubiegłotygodniowy ćwierćfinał, będą musieli pokonać najwyżej rozstawioną parę Wesley Koolhof i Neal Skupski. Holender i Brytyjczyk to aktualnie najlepsi debliści świata.

Adelaide International 2, Adelajda (Australia)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 642,7 tys. dolarów
poniedziałek, 9 stycznia

I runda gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) - Andriej Gołubiew (Kazachstan) / Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan) 7:6(4), 6:7(9), 10-7