Jerzy Janowicz sprawił rozczarowanie

Zaledwie dwa sety potrwała przygoda Jerzego Janowicza w Pekao Szczecin Open. Nadzieja gospodarzy turnieju nie poradziła sobie w pierwszej rundzie z Janem Choinskim. We wtorek odpadł również Maks Kaśnikowski.

Jerzy Janowicz na kortach w Szczecinie Materiały prasowe / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz na kortach w Szczecinie
Jerzy Janowicz powrócił do szczecińskiego Challengera, w którym w przeszłości doszedł nawet do półfinału. Do zeszłorocznego turnieju było to najlepsze osiągnięcie Polaka w historii imprezy. Pobił je dopiero w 2021 roku Kamil Majchrzak, który został pokonany w finale przez Zdenka Kolara.

Janowicz był jednym z trzech Polaków w turnieju głównym. Trafił do niego z "dziką kartą", a zgodnie z losowaniem powinien zmierzyć się we wtorek z Yannickiem Hanfmannem. Niemiec został jednak powołany awaryjnie do reprezentacji kraju na Puchar Davisa.

Zastępcą Hanfmanna był kwalifikant Jan Choinski. Także on posługuje się dobrze językiem polskim. Urodzony w Niemczech reprezentuje jednak Wielką Brytanię. W tym zestawieniu to Janowicz wydawał się być mocniejszym kandydatem do zwycięstwa, ale nie zaprezentował równego tenisa na wysokim poziomie.

Polak ani razu nie przełamał serwisu Brytyjczyka, a w obu setach raz przegrał własne podanie. Od czasu do czasu Janowicz dał próbkę umiejętności, ale to Jan Choinski był stabilniejszy i bardziej opanowany. Przeciwnik Janowicza częściej trafiał pierwszym podaniem, radził sobie lepiej w returnie i popełniał mniej błędów. Choinski wygrał 6:3, 6:4.

- To było trudne spotkanie, bo Jerzy zawsze był znakomitym zawodnikiem i wie, jak gra się z najlepszymi. Czułem się dobrze, jestem w formie i poradziłem sobie z nim. Return wchodził mi dobrze, znakomicie serwowałem. Kiedy rywalizuje się z zawodnikiem takiej klasy, tak serwującym, to trzeba trzymać swoje podanie, żeby mieć jakąkolwiek szansę - powiedział Choinski.

Z turniejem pożegnał się również Maks Kaśnikowski, który w trzech setach przegrał z Flavio Cobollim z Włoch. Do młodego Polaka należała tylko pierwsza partia.

W środę o awans do trzeciej rundy zagra Daniel Michalski, a jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem drugim Roberto Carballes. Hiszpan na przywitanie że szczecińskimi kortami wygrał w dwóch setach i w dobrym stylu z Miljanem Zekiciem i wysłał poważne ostrzeżenie Michalskiemu.