Andy Murray z najlepszym wynikiem w US Open od sześciu lat. Pablo Carreno utrzymuje formę

Andy Murray w czterech setach pokonał Emilio Navę i pierwszy raz od 2016 roku wystąpi w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open. Awansowali też rozstawieni Pablo Carreno i Alex de Minaur.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / Jason Szenes / Na zdjęciu: Andy Murray
Andy Murray już nie jest czołowym tenisistą globu, ale ciągle ma wielką renomę, zwłaszcza w Nowym Jorku, gdzie w 2012 roku zdobył tytuł. W środę Brytyjczykowi przypadł zaszczyt rozegrania meczu na Arthur Ashe Stadium. I na największym korcie świata cieszył się ze zwycięstwa 5:7, 6:3, 6:1, 6:0 nad Emilio Navą, posiadaczem dzikiej karty, i awansu do III rundy US Open 2022.

20-letni Nava, wielkoszlemowy debiutant, okazał się być wymagającym rywalem dla Murraya jedynie w pierwszym secie. Od drugiej partii zarysowała się znacząca przewaga Brytyjczyka, który dominował w wymianach i z łatwością przełamywał podanie Amerykanina.

Dla Murraya, który w środę zapisał na swoim koncie osiem asów, osiem przełamań i 22 zagrania kończące, to pierwszy awans do III rundy US Open od sześciu lat. Jego kolejnym rywalem będzie Hugo Grenier bądź Matteo Berrettini.

Pablo Carreno utrzymuje dobrą formę. Hiszpan, niedawny mistrz imprezy Masters 1000 w Montrealu, we wtorek wygrał 4:6, 6:4, 6:3, 7:6(5) z Aleksandrem Bublikiem. W 1/16 finału rozstawiony z numerem 12. Hiszpan zagra z Alexem de Minaurem. Oznaczony "18" Australijczyk również w czterech partiach poradził sobie z Cristianem Garinem.

Botic van de Zandschulp był rewelacją minionego US Open, gdy dotarł do ćwierćfinału. Z tegoroczną edycją, w której został rozstawiony z numerem 21., odpadł jednak już w II rundzie po porażce z Corentinem Moutetem. Francuz, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, w III rundzie stanie naprzeciw Pedro Cachina. Argentyńczyk odrobił stratę 0-2 w setach i po decydującym tie breaku ograł Brandona Holta, kwalifikanta.

W meczach I rundy przerwanych we wtorek z powodu opadów deszczu Roberto Carballes wygrał z Jaume Munarem, z kolei Jason Kubler pokonał Mikaela Ymera. W 1/32 finału Hiszpan zmierzy się z rozstawionym z numerem 19. Denisem Shapovalovem, a Australijczyk - z Francesem Tiafoe'em, turniejową "22".

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 60,1 mln dolarów
środa, 31 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Pablo Carreno (Hiszpania, 12) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 4:6, 6:4, 6:3, 7:6(5)
Alex de Minaur (Australia, 18) - Cristian Garin (Chile) 6:3, 6:0, 4:6, 6:2
Corentin Moutet (Francja, LL) - Botic van de Zandschulp (Holandia, 21) 6:4, 1:6, 6:2, 6:4
Pedro Cachin (Argentyna) - Brandon Holt (USA, Q) 1:6, 2:6, 6:1, 7:6(1), 7:6(6)
Andy Murray (Wielka Brytania) - Emilio Nava (USA, WC) 5:7, 6:3, 6:1, 6:0