Co za dreszczowiec! Nocne granie w Palermo

Niesamowitym dreszczowcem było spotkanie Jasmine Paolini z Hiszpanką Nurią Parrizas-Diaz w turnieju WTA 250 w Palermo. Awans wywalczyła włoska tenisistka po obronie dwóch piłek meczowych. Nocną batalię stoczyły Lucia Bronzetti i Caroline Garcia.

Łukasz Iwanek
Jasmine Paolini Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jasmine Paolini
W piątek w Palermo odbyły się ćwierćfinały. Jeden z nich był trzysetową bitwą i dostarczył ogromnych emocji. Jasmine Paolini (WTA 61) zwyciężyła 6:7(5), 7:5, 6:2 Nurię Parrizas-Diaz (WTA 54) po trzech godzinach i sześciu minutach. Włoszka odrodziła się ze stanu 6:7, 2:5. Obroniła dwie piłki meczowe w 10. gemie drugiego seta.

Paolini obroniła 19 z 22 break pointów i spożytkowała sześć z 14 szans na przełamanie. Zdobyła o dziewięć punktów więcej od Parrizas-Diaz (130-121). Włoszka osiągnęła trzeci w karierze półfinał w WTA Tour. Pierwszy i drugi zanotowała w ubiegłym sezonie w Portorożu (wywalczyła tytuł) i Courmayeur.

Sara Sorribes (WTA 41) pokonała 6:2, 6:3 Annę Bondar (WTA 50). W ciągu 91 minut Hiszpanka zdobyła 32 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Osiągnęła pierwszy półfinał od sierpnia ubiegłego roku (Cleveland).

Kolejną rywalką Sorribes będzie Irina-Camelia Begu (WTA 45), która wygrała 6:1, 6:3 z Diane Parry (WTA 86). W drugim secie Rumunka od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu. W trwającym godzinę i 45 minut meczu wykorzystała sześć z 17 break pointów. Begu awansowała do drugiego półfinału w 2022 roku (Petersburg).

Ostatni ćwierćfinał rozpoczął się o godz. 23:30, a zakończył tuż przed 2:30. Lucia Bronzetti (WTA 78) zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:3 Caroline Garcię (WTA 48). Włoszka zniwelowała osiem z 11 break pointów i spożytkowała cztery z 15 szans na przełamanie. Wywalczyła o sześć punktów więcej od Francuzki (112-106) i osiągnęła drugi w sezonie półfinał w WTA Tour (Rabat). O finał zmierzy się z Paolini.

Jasmine Paolini (Włochy) - Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania, 8) 6:7(5), 7:5, 6:2

Iga Świątek nie chce wpaść w pułapkę po rekordowej serii. "Muszę być czujna"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju w Palermo?