Faworytka idzie jak burza. Życiowy sukces Brytyjki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Ons Jabeur
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Ons Jabeur

Tunezyjska tenisistka Ons Jabeur łatwo poradziła sobie z kolejną rywalką w Wimbledonie 2022. Brytyjka Heather Watson osiągnęła najlepszy wynik w wielkoszlemowym turnieju.

Ons Jabeur (WTA 2) w tym roku na trawie zdobyła tytuł w Berlinie. W Wimbledonie potwierdza znakomitą dyspozycję. Trzem rywalkom oddała łącznie 13 gemów. W II rundzie odprawiła Katarzynę Kawę. W piątek Tunezyjka pokonała 6:2, 6:3 Diane Parry (WTA 77).

W ciągu 68 minut Jabeur zaserwowała cztery asy i zgarnęła 19 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 14 break pointów. Tunezyjce naliczono 22 kończące uderzenia i 14 niewymuszonych błędów. Parry zanotowano 14 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki.

Heather Watson (WTA 121) wygrała 7:6(6), 6:2 Kaja Juvan (WTA 62). W ciągu godziny i 43 minut Brytyjka zniwelowała sześć z ośmiu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 31 kończących uderzeń przy 19 niewymuszonych błędach. Słowenka miała 27 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

Dla Watson jest to 43. wielkoszlemowy występ w singlu i po raz pierwszy awansowała do IV rundy. O ćwierćfinał zmierzy się z Jule Niemeier (WTA 97), która zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:3 Łesię Curenko (WTA 101). W pierwszym secie Niemka wróciła ze stanu 0:3. W drugim z 0:3 wyrównała na 3:3, ale straciła trzy kolejne gemy. W trzeciej partii miało miejsce osiem przełamań, z czego pięć dla Niemeier.

Niemka również po raz pierwszy doszła do 1/8 finału wielkoszlemowej imprezy. W II rundzie sprawiła wielką sensację i wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Estonkę Anett Kontaveit. Dla 22-letniej Niemeier jest to pierwszy występ w Wimbledonie. Wielkoszlemowy debiut zanotowała w tegorocznym Rolandzie Garrosie.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów piątek, 1 lipca

III runda gry pojedynczej kobiet:

Ons Jabeur (Tunezja, 3) - Diane Parry (Francja) 6:2, 6:3 Jule Niemeier (Niemcy) - Łesia Curenko (Ukraina) 6:4, 3:6, 6:3 Heather Watson (Wielka Brytania) - Kaja Juvan (Słowenia) 7:6(6), 6:2