Pierwszy finał na trawie Stefanosa Tsitsipasa. Roberto Bautista zatrzymał rewelację

Stefanos Tsitsipas w dwóch setach pokonał Benjamina Bonziego i awansował do finału rozgrywanego na trawie turnieju ATP 250 na Majorce. O tytuł Grek zmierzy się z Roberto Bautistą, który wygrał z rewelacją imprezy, Antoine'em Bellierem.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / CATI CLADERA / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas w ostatniej chwili zgłosił chęć udziału w turnieju ATP na Majorce. Organizatorzy przyznali mu dziką kartę, a Grek odwdzięczył się za zaufanie i wykorzystuje szansę. Awansował już bowiem do finału. W piątkowym półfinale pokonał 6:4, 6:4 Benjamina Bonziego.

- To był dobry mecz. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu zwycięstwa - stwierdził, cytowany przez atptour.com, Tsitsipas, który w ciągu 93 minut gry zapisał na swoim koncie siedem asów i dwa przełamania.

Dla 23-latka z Aten to 21. w karierze finał w głównym cyklu, ale pierwszy w turnieju rozgrywanym na trawie. Jeśli wygra, zdobędzie dziewiąty tytuł, w tym drugi w obecnym sezonie (w kwietniu zwyciężył na mączce w Monte Carlo).

Rywalem rozstawionego z numerem drugim Tsitsipasa w decydującym pojedynku będzie Roberto Bautista. Oznaczony "piątką" Hiszpan, ćwierćfinałowy pogromca Daniła Miedwiediewa, w 1/2 finału zatrzymał rewelację Mallorca Championships, notowanego na 303. miejscu w rankingu kwalifikanta Antoine'a Belliera.

Tym samym 34-letni Bautista wystąpi w 20. finale na poziomie ATP Tour. Dotychczas zdobył dziesięć tytułów, z czego jeden na trawie (w 2014 roku w Den Bosch). W tym sezonie cieszył się z triumfu w Dosze.

Sobotni finał (początek o godz. 15:00) będzie trzecim spotkaniem Tsitsipasa z Bautistą. Oba poprzednie na twardej nawierzchni w Australian Open 2019 i ATP Cup 2021 wygrał Grek.

Mallorca Championships, Majorka (Hiszpania)