Hit dnia nie rozczarował. Wielkie emocje w Berlinie

Ogromnych emocji dostarczyło starcie Czeszki Karoliny Pliskovej z Kanadyjką Biancą Andreescu w turnieju WTA 500 w Berlinie. O losach meczu zadecydował tie break w trzecim secie.

Łukasz Iwanek
Karolina Pliskova PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W środę w Berlinie wyłonione zostały cztery ćwierćfinalistki. Jedną z nich została Karolina Pliskova (WTA 7), która miała trudne otwarcie sezonu. Z powodu kontuzji prawej ręki zabrakło jej w Australii. Do rywalizacji przystąpiła dopiero w marcu. Przed turniejem w Berlinie miała bilans tegorocznych meczów 6-8. Trzy z nich wygrała w Strasburgu.

Na trawie Pliskova ma za sobą dwa trzysetowe mecze. W I rundzie wygrała 6:7(5), 6:0, 6:0 z Estonką Kaią Kanepi. W walce o ćwierćfinał zmierzyła się z Biancą Andreescu (WTA 69). Kanadyjkę prześladują kontuzje i sezon rozpoczęła jeszcze później od Czeszki, bo w kwietniu. Spotkanie byłej liderki rankingu z mistrzynią US Open 2019 dostarczyło ogromnych emocji, a szczególnie trzeci set. Zwyciężyła Pliskova 6:4, 2:6, 7:6(7).

W decydującej partii Czeszka wróciła ze stanu 3:5. W tie breaku z 0-2 wyszła na 5-3, by stracić dwa kolejne punkty. W zażartej końcówce Andreescu obroniła dwie piłki meczowe, ale trzecią Pliskova wykorzystała. W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu była liderka rankingu zaserwowała 12 asów. Zdobyła o dwa punkty mniej od Kanadyjki (98-100).

Pliskova jest finalistką US Open 2016 i Wimbledonu 2021. Na trawie zdobyła trzy tytuły, jeden w Nottingham (2016) i dwa w Eastbourne (2017, 2019). Kolejną rywalką Czeszki będzie Coco Gauff (WTA 13) lub Chinka Xinyu Wang (WTA 76). Amerykanka w środę rozegrała mecz I rundy. Wykorzystała pięć z 10 break pointów i pokonała 6:2, 7:6(2) swoją rodaczkę Ann Li (WTA 66).

Maria Sakkari (WTA 6) wygrała 6:1, 7:5 z Darią Saville (WTA 104). Greczynka wywalczyła 17 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała cztery przełamania. W ćwierćfinale zmierzy się z Darią Kasatkiną (WTA 12), która wykorzystała dziewięć z 14 break pointów i pokonała 5:7, 6:1, 6:1 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 27).

bett1open, Berlin (Niemcy)
WTA 500, kort trawiasty, pula nagród 757,9 tys. dolarów
środa, 15 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Maria Sakkari (Grecja, 2) - Daria Saville (Australia, Q) 6:1, 7:5
Karolina Pliskova (Czechy, 4) - Bianca Andreescu (Kanada) 6:4, 2:6, 7:6(7)
Daria Kasatkina (6) - Jekaterina Aleksandrowa 5:7, 6:1, 6:1
Alaksandra Sasnowicz - Andrea Petković (Niemcy) 6:4, 6:4

I runda gry pojedynczej:

Coco Gauff (USA, 7) - Ann Li (USA) 6:2, 7:6(2)

Mistrzyni olimpijska zakończyła karierę. "Moje ciało miało już dosyć"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Karolina Pliskova awansuje do półfinału turnieju w Berlinie?