Awans z uśmiechem na ustach. Alicja Rosolska gra dalej w Paryżu

Alicja Rosolska rozkręca się na kortach Rolanda Garrosa. Polska tenisistka i partnerująca jej Erin Routliffe w sobotę bez problemu awansowały do III rundy turnieju debla kobiet wielkoszlemowej imprezy w Paryżu.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Na inaugurację zmagań w Paryżu Alicja Rosolska i Erin Routliffe wyeliminowały parę Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez. W sobotę polsko-nowozelandzki duet poszedł za ciosem i w wielkim stylu pokonał debel Kaitlyn Christian i Lidzia Marozawa 6:2, 6:2 w zaledwie 64 minuty.

Rosolska i Routliffe bardzo dobrze weszły w mecz. Warszawianka i jej partnerka świetnie serwowały i cierpliwie czekały na swoje szanse. W pierwszym secie dwukrotnie zaatakowały przy podaniu Christian. Najpierw zdobyły przełamanie w trzecim gemie, a następnie w siódmym. Po 29 minutach Polka i Nowozelandka zamknęły premierową odsłonę przy pierwszej piłce setowej.

W drugiej partii sytuacja na korcie nie uległa zmianie. Rosolska i Routliffe bardzo cieszyły się grą. Do ataku przystąpiły przy stanie po 2. Najpierw serwis straciła Marozawa, a w siódmym gemie przełamane zostało także podanie Christian. Przy wyniku 5:2 pojawiły się problemy z wyserwowaniem zwycięstwa, jednak rywalki nie wykorzystały trzech break pointów przy podaniu Polki. Przy czwartym meczbolu nasza reprezentantka zakończyła spotkanie asem serwisowym.

Rosolska i Routliffe awansowały do III rundy gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2022. Ich przeciwniczkami w meczu o ćwierćfinał będą Węgierka Anna Bondar i Belgijka Greet Minnen.

Dla Rosolskiej III runda to wyrównanie najlepszego wyniku w międzynarodowych mistrzostwach Francji. Wcześniej docierała do tej fazy w 2013 i 2017 roku. Jej najlepszy wynik w Wielkim Szlemie to półfinał Wimbledonu z sezonu 2018. Partnerująca jej Routliffe po raz pierwszy gra w Paryżu. Nowozelandka celuje w premierowy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Dotychczas jej najlepszym rezultatem była III runda US Open 2021 w parze z Leylah Fernandez.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro
sobota, 28 maja

II runda gry podwójnej kobiet:

Alicja Rosolska (Polska) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia) - Kaitlyn Christian (USA) / Lidzia Marozawa 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska i Erin Routliffe wygrają kolejny mecz?