Asłan Karacew rozczarował w Lyonie. Z dobrej strony pokazali się młodzi

Asłan Karacew znów rozczarował i w I rundzie turnieju ATP 250 w Lyonie w dwóch setach przegrał z Adrianem Mannarino. Z dobrej strony w niedzielę pokazali się młodzi - Holger Rune i Francisco Cerundolo.

Marcin Motyka
Asłan Karacew PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: Asłan Karacew
Asłan Karacew od kilku miesięcy znajduje się w przeciętnej dyspozycji. Od czasu styczniowego finału w Sydney tenisista z Władykaukazu wygrał tylko pięć z 16 rozegranych spotkań. W niedzielę poniósł kolejną rozczarowującą porażkę i w I rundzie turnieju ATP w Lyonie przegrał 6:7(7), 4:6 z Adrianem Mannarino.

Mannarino, który w pierwszej partii odrobił stratę 1:5 i obronił cztery setbole, w niedzielę zaserwował jednego asa i wykorzystał cztery z dziesięciu break pointów. Wygrywając w niedzielę, Francuz przerwał serię sześciu porażek z rzędu.

33-letni Mannarino w II rundzie zmierzy się z młodszym od siebie o 14 lat Holgerem Rune. Duńczyk, niedawny triumfator imprezy w Monachium, rozpoczął zmagania w Lyonie od odniesionego po dwóch tie breakach zwycięstwa nad innym reprezentantem gospodarzy, Arthurem Rinderknechem.

Z dobrej strony pokazał się też inny młody-zdolny, Francisco Cerundolo. 23-letni Argentyńczyk w niespełna dwie godziny wygrał 6:2, 3:6, 6:3 z Jamesem Duckworthem. W 1/8 finału Cerundolo zagra z najwyżej rozstawionym Cameronem Norrie'em.

W niedzielę odbyły się też decydujące mecze kwalifikacji. Miejsca w turnieju wywalczyli Manuel Guinard, Gregoire Barrere, Tomas Martin Etcheverry i Gilles Simon.

Z kolei Yosuke Watanuki wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji. Japończyk zastąpił Benjamina Bonziego, który wycofał się z powodu kontuzji przywodziciela.

Open Parc Auvergne-Rhones-Alpes Lyon, Lyon (Francja)