Wystarczyło, że wszedł na boisko. Wymowna reakcja mamy zawodnika

W sobotę 25 listopada AC Milan podejmował Fiorentinę. Debiut w tym spotkaniu zanotował 15-letni Francesco Camarda, który wszedł na boisko w 83. minucie. O tym, jak ważne było to przeżycie dla jego najbliższych, świadczy reakcja mamy zawodnika.

Szymon Michalski
Twitter / Fabrizio Romano
Niewątpliwie w sobotni wieczór w Mediolanie doszło do historycznych wydarzeń. Przy okazji starcia AC Milanu z ACF Fiorentiną szansę do debiutu (w 83. minucie spotkania) dostał Francesco Camarda. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie wiek Włocha.

Piłkarz tego dnia miał bowiem 15 lat i 260 dni, dzięki czemu stał się najmłodszym debiutantem w historii Serie AWydarzenie to było ważne nie tylko dla samego zawodnika, ale także dla jego najbliższych.

Wspomniane spotkanie z perspektywy trybun śledzili rodzice Camardy. Znany dziennikarz Fabrizio Romano wrzucił na platformę X (dawny Twitter) nagranie, na którym widać reakcję mamy i taty piłkarza, gdy ten wchodził na boisko.

Na twarzy ojca widoczny był uśmiech. Z kolei matka Camardy zalała się łzami. Widać, że kobieta nie dowierza temu, co się działo (omawiane nagranie znajdziesz na końcu artykułu).

Dodajmy, że całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Milanu 1:0. W 45. minucie spotkania bramkę z rzutu karnego zdobył Theo Hernandez. Goście nie byli w stanie odpowiedzieć i musieli pogodzić się z porażką (relacja z tego meczu dostępna jest TUTAJ).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)