Kacper Juroszek znów lepszy od starszych kolegów

Kacper Juroszek po raz drugi był najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Renie.

PS
Kacper Juroszek Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Kacper Juroszek
W sobotę Kacper Juroszek zajął szóste miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Renie. W niedzielę znów był najlepszym z szóstki Polaków, ale tym razem nie zdołał wywalczyć miejsca w pierwszej dziesiątce.

Po pierwszej serii niespełna 21-letni zawodnik znów był szósty - po skoku na 134,5 metra. W finale wylądował jednak znacznie bliżej (128 metrów) i ostatecznie został sklasyfikowany na 11. miejscu.

Cała szóstka zdobyła punkty PK w niedzielnej rywalizacji. W drugiej dziesiątce znaleźli się też Jakub Wolny (133,5 i 129 metrów), Maciej Kot (130 i 128 metrów) i Aleksander Zniszczoł (131 i 127 metrów).

Tuż za Zniszczołem znalazł się Klemens Murańka (130,5 i 127 metrów), a 23. najsłabiej z Biało-Czerwonych spisał się Andrzej Stękała (126 i 126,5 metra).

W niedzielę triumfował Ziga Jelar (137,5 i 139 metrów). Drugą lokatę zajął Fredrik Villumstad (137 i 140,5 metra), a trzeci był Michael Hayboeck (137 i 138 metrów). W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięciu Austriaków.