Wysokie lokaty Polaków. Zobacz indywidualne wyniki konkursu

Polacy zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym w Bischofshofen. Biało-Czerwoni skakali w niedzielę dobrze, co odzwierciedlają też wyniki indywidualne.

PS
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Reprezentacja Polski zajmowała czwarte miejsce na półmetku niedzielnego konkursu drużynowego w Bischofshofen i miała szanse nawet na podium. W pierwszej rundzie sporego pecha mieli jednak rywale, a to oznaczało, że o miejsce w TOP 3 będzie bardzo trudno.

Ostatecznie Polacy zajęli piąte miejsce w zawodach - w finale musieli jeszcze uznać wyższość Słoweńców. Biało-Czerwoni w niedzielę mieli dwóch wyraźnych liderów - Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego. Pierwszy po skokach na 129 i 135,5 metra zajął dziesiąte miejsce pod względem indywidualnym. Kubacki natomiast był 12. (133,5 i 126,5 m) - z niewielką stratą do Żyły.

Nieco słabiej, ale i tak solidnie, spisali się dwaj pozostali Polacy. W klasyfikacji indywidualnej 17. był Paweł Wąsek (127,5 i 130 m), a Andrzej Stękała zajął 22. lokatę (128,5 i 125 m).

Indywidualnie w niedzielę najlepszy był Marius Lindvik (133 i 136 m). Norweg pokazał tym samym, że sobotnie zwycięstwo nie było przypadkiem. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi (136,5 i 133,5 m), a trzeci był Halvor Egner Granerud (135 i 136 m).