Skoki narciarskie. Jeszcze jedna próba Simona Ammanna

Simon Ammann zrezygnował ze startów w Pucharze Świata po kiepskim Turnieju Czterech Skoczni. Utytułowany Szwajcar nie zamierza się jednak poddawać.

PS
Simon Ammann Getty Images / Tom Weller/DeFodi Images / Na zdjęciu: Simon Ammann
Pierwsza połowa sezonu 2020/21 była bardzo nieudana dla Simona Ammanna. Szwajcar nie zdobył ani jednego punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Opuścił mistrzostwa świata, by przygotować się do Turnieju Czterech Skoczni, ale i tam radził sobie kiepsko. Nie pomogły nawet buty, które miały być tajną bronią skoczka.

Po zakończeniu TCS Ammann postanowił wycofać się z rywalizacji w Pucharze Świata. Zabrakło go w Titisee-Neustadt, Zakopanem i Lahti. 16 stycznia stanął za to na starcie rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym i wygrał jeden z dwóch konkursów w Bischofshofen.

Teraz wraca do Pucharu Świata z nadzieją, że w końcu będzie w stanie rywalizować choćby na takim poziomie, by regularnie zdobywać punkty. Potwierdza to lista zgłoszeń do PŚ, a także szwajcarski portal bluewin.ch. W piątek zobaczymy go na starcie kwalifikacji do konkursu w Willingen, gdzie skoczkowie walczyć będą także o premie w cyklu Willingen Six.

Oprócz Ammanna, w Willingen wystartuje także trzech innych reprezentantów Szwajcarii: Dominik Peter, Andreas Schuler oraz Gregor Deschwanden, który jest liderem kadry w sezonie 2020/21.