Skoki narciarskie. Klasyfikacja Pucharu Świata. Markus Eisenbichler pierwszym liderem. Piotr Żyła 5.

Markus Eisenbichler zwyciężył w konkursie w Wiśle i został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął jego rodak Karl Geiger. Najlepszy z Polaków - Piotr Żyła był 5.

Mateusz Kozanecki
Markus Eisenbichler PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Markus Eisenbichler
Siedmiu Polaków zdobyło punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w otwierającym sezon konkursie w Wiśle. Najlepiej spisał się Piotr Żyła, który zajął 5. miejsce i uzyskał 45 pkt. Blisko czołowej 10. znalazł się Dawid Kubacki (11.). Kamil Stoch był dopiero 27.

Pierwszym liderem został Markus Eisenbichler. Oprócz Niemca na podium wskoczyli Karl Geiger i Daniel Huber. Sensacyjnie 9. był MacKenzie Boyd-Clowes z Kanady. 32. miejsce zajął w Wiśle broniący Kryształowej Kuli Stefan Kraft.

Najbliższe zawody odbędą się w nadchodzący weekend (28-29 listopada) w fińskim Kuusamo. W sobotę rywalizacja rozpocznie się o godz. 16:30, natomiast w niedzielę o 15:00.