Skoki narciarskie. Mija rok od wielkiego sukcesu Dawida Kubackiego na MŚ. To był emocjonujący roller coaster!

Dokładnie rok temu Dawid Kubacki - w bardzo nieoczekiwanych okolicznościach - zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata.

Piotr Szarwark
Dawid Kubacki Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Konkurs mistrzostw świata na skoczni normalnej w Seefeld był roller coasterem emocji dla Polaków. Po pierwszej, loteryjnej serii, najwyżej klasyfikowanym zawodnikiem Biało-Czerwonych był Kamil Stoch (18. lokata), a dopiero 27. był Dawid Kubacki.

W finale Kubacki znacznie się poprawił skoczył 104,5 metra, a chwilę później warunki zaczęły się pogarszać - za sprawą intensywnych opadów śniegu. Kolejni skoczkowie nie byli w stanie wyprzedzić Polaka. Stoch wskoczył na drugie miejsce, a rywale skakali coraz krócej.

Kilka minut później spełnił się wręcz nierealistyczny scenariusz. Kubacki awansował z 27. na 1. miejsce, zdobywając pierwszy w karierze tytuł mistrza świata. Wicemistrzem został Kamil Stoch, a brąz wywalczył Stefan Kraft.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)