Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Stoch i Kubacki w czołówce na pierwszym treningu w Bischofshofen

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Michael Hayboeck zwyciężył pierwszy trening przed kwalifikacjami do konkursu w Bischofshofen, w ramach 68. Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, a Dawid Kubacki uplasował się tuż za nim.

71 zawodników znalazło się na liście startowej pierwszego treningu przed kwalifikacjami do konkursu w Bischofshofen, ale ze swojego skoku zrezygnowali Simon AmmannMoritz Baer i Yukiya Sato. Skoczkowie musieli radzić sobie z tylnym wiatrem, który w pewnych momentach przekraczał nawet 1 m/s.

Najlepiej w pierwszej sesji spisał się Michael Hayboeck (135 m), drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi (131 m), a trzeci był Stephan Leyhe (134 m). Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch (130 m), a za nim znalazł się Dawid Kubacki (129 m). Jeśli chodzi o pozostałych głównych rywali Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni, Marius Lindvik był 11. (125,5 m), a Karl Geiger zajął 18. miejsce (123 m).

Po 126 metrów uzyskali Stefan Hula i Jakub Wolny (odpowiednio 17. i 27. miejsce), 117,5 metra w trudnych warunkach skoczył Piotr Żyła (39. miejsce), a najsłabiej spisał się Maciej Kot - 116 metrów, 44. lokata.

Trwa drugi trening. Na 16:30 zaplanowane są kwalifikacje.