Skoki. Michael Hayboeck po raz 3. z rzędu mistrzem Austrii na normalnej skoczni

Michael Hayboeck zdobył na normalnym obiekcie w Tschagguns złoty medal mistrzostw Austrii 2019 w skokach narciarskich. Konkurs kobiet wygrała Eva Pinkelnig.

Piotr Ziemka
Michael Hayboeck WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Michael Hayboeck
Michael Hayboeck prowadził po pierwszej serii. W drugiej rundzie obrońca mistrzowskiego tytułu miał trzeci wynik - wystarczający do zachowania przodownictwa. 28-letni skoczek triumfował z przewagą dwóch dziesiątych punktu nad Janem Hoerlem. Na półmetku wyprzedzał go o 0,3 pkt. Dla Hayboecka to trzeci z rzędu tytuł mistrza Austrii na normalnej skoczni. Najlepszy okazał się też 8 października 2017 roku oraz 14 października 2018.

Hoerl w obu częściach konkursu uzyskał drugie rezultaty punktowe. 21-latek miał najlepszą sumę odległości, ale w pierwszej rundzie ruszał z szesnastej belki, podczas gdy Hayboeck - z piętnastej.

Trzecią lokatę zajął Gregor Schlierenzauer. Awans z siódmej pozycji na czwartą zaliczył najlepszy podczas drugiej serii - Manuel Fettner. Na piątej pozycji został sklasyfikowany Stefan Kraft.

8. Thomas Lackner 98,5/97 253

Wśród kobiet po 1/2 rywalizacji na czele znajdowała się Chiara Hoelzl. W drugiej serii 22-latka miała piąty rezultat. Wyprzedziła ją obrończyni mistrzowskiego tytułu Eva Pinkelnig. Na trzecim stopniu podium stanęła Marita Kramer. Na czwartym miejscu została sklasyfikowana Daniela Iraschko-Stolz. Piąta była Jacqueline Seifriedsberger.

6. Sophie Sorschag 84,5/86,5 177,7

W serii skoków do kombinacji norweskiej najwięcej punktów zdobył Franz-Josef Rehrl (93,5 metra / 141,5 punktu / +19,2 za wiatr). Tylko dwie sekundy później na trasę biegu ruszy Bernhard Gruber (98,5 m / 141,2 / +7,3 za warunki). Trzeci wynik miał Martin Fritz (13 sekund straty do lidera), czwarty Lukas Greiderer (+0:50), piąty Philipp Orter (+0:58).

Jako pierwszy metę 10-kilometrowego biegu minął Gruber (24:05.3). Mistrz świata z 2015 roku zakończył drugą część kombinacji o 1.9 sekundy szybciej od Fritza. Brąz dla Rehrla (+3.9). Greiderer pozostał na czwartej pozycji, Orter zaś - na piątej.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Michael Hayboeck wygra indywidualny konkurs Pucharu Świata 2019/2020?