Michael Hayboeck obronił tytuł mistrza Austrii na normalnej skoczni w Hinzenbach

Michael Hayboeck zdobył na normalnej skoczni w Hinzenbach złoty medal mistrzostw Austrii 2018 w skokach narciarskich na igelicie. Konkurs kobiet wygrała Eva Pinkelnig.

Piotr Ziemka
Michael Hayboeck WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Michael Hayboeck
Rozegrano tylko jedną serię. Drugą odwołano z powodu silnego wiatru.  konkursową. W rundzie próbnej najlepiej spisał się Daniel Huber, a drugi wynik uzyskał Michael Hayboeck. W konkursie było odwrotnie. Obrońca mistrzowskiego tytułu skoczył na odległość 96,5 metra i zwyciężył z dorobkiem 126,4 punktu.

Z ostatnim numerem startowym wystąpił D. Huber. Triumfator rozegranych w czwartek mistrzostw Austrii na dużym obiekcie, wylądował na 93. metrze. Zwycięzca ostatniego konkursu Letniej Grand Prix 2018 - rozegranego właśnie na normalnej skoczni w Hinzenbach (K85, HS90) - zdobył 124,4 punktu. Brązowy medal otrzymał Clemens Aigner.

W czołowej dziesiątce zabrakło Gregora Schlierenzauera (był trzynasty) oraz Stefana Krafta (23. pozycja) - w serii próbnej dwukrotny mistrz świata z 2017 roku znalazł się jeszcze niżej, miał 46. rezultat.

Sklasyfikowano 55 skoczków. Zmagania rozpoczęto z ósmej belki. Po 33 skokach obniżono rozbieg o dwa stopnie.

10. Mika Schwann 86,5 106,8

Mistrzynią Austrii została Eva Pinkelnig. 30-letnia zawodniczka wylądowała na dziewięćdziesiątym metrze i jako jedyna zdobyła ponad sto punktów. Pinkelnig na najwyższym stopniu podium stanęła też po czwartkowej rywalizacji w Bischofshofen. Drugie miejsce zajęła Daniela Iraschko-Stolz. Trzecia była Jacqueline Seifriedsberger. Zaprezentowało się 14 zawodniczek. Wszystkie startowały z trzynastej platformy.