William Rhoads wygrał mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich

William Rhoads wygrał na normalnej skoczni w Lake Placid (K90, HS100) mistrzostwa Stanów Zjednoczonych mężczyzn w skokach narciarskich na igelicie.

Piotr Ziemka
skoczek narciarski / Na zdjęciu: skoczek narciarski

21-letni zawodnik jako jedyny skoczył dwukrotnie ponad 100 metrów. W pierwszej serii wylądował na 101. metrze. W drugiej rundzie uzyskał 106 m. Zdobył 280 punktów, 25 więcej niż srebrny medalista Kevin Bickner, któremu zmierzono 100,5 oraz 95,5 m. Trzecie miejsce zajął Casey Larson (91/100,5 m i 249,5 pkt). Na czwartej pozycji uplasował się Michael Glasder. Obrońca mistrzowskiego tytułu wywalczył punkt mniej niż Larson.

Taka sama kolejność najlepszej czwórki była w lipcu podczas mistrzostw Stanów Zjednoczonych na dużym obiekcie.

Triumfatorką konkursu kobiet z dorobkiem 250,5 punktu została Tara Geraghty-Moats. W pierwszej serii wylądowała na 92. metrze. W następnej rundzie skoczyła 10 m dalej. Na drugim stopniu podium stanęła Nina Lussi (87/100 i 240,5 pkt). Trzecia była Gabriella Armstrong (58/82 i 134,5).

Kobiety startowały z czternastej belki, a mężczyźni ruszali z czwartej podczas pierwszej serii oraz z drugiej w kolejnej fazie.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)