Ziobro trzeci, Wolny czwarty w konkursie PK w Zakopanem. Murańka i Zniszczoł poza "40"

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Fot. Tomasz Madejski
/ Fot. Tomasz Madejski

Ulrich Wohlgenannt wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Na trzecim stopniu podium stanął Jan Ziobro. Czwarty był Jakub Wolny.

Ulrich Wohlgenannt powtórzył wyczyn z 2015 roku. Wtedy w konkursach Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza (HS134) był trzeci oraz drugi. Rok później ponownie dwukrotnie stanął na podium - tym razem odniósł dwa zwycięstwa. Wohlgenannt, tak jak w sobotę, prowadził już po pierwszej serii.

Drugą pozycję zajął Thomas Diethart. Niewiele zabrakło do tego, aby znowu w czołowej trójce uplasowali się tylko Austriacy. Gospodarze jednak do tego nie dopuścili.

Jan Ziobro awansował na podium z siódmej lokaty po pierwszej serii. Swoje miejsce poprawił również Jakub Wolny - z piątego na czwarte. Uzyskał on najlepszą odległość. Wylądował na 132. metrze. W najlepszej dziesiątce uplasowali się także 6. Bartłomiej Kłusek oraz 10. Krzysztof Biegun. Na 11. pozycji został sklasyfikowany Łukasz Podżorski, a na 12. - Przemysław Kantyka. Dwa konkursowe skoki oddał też 21. Krzysztof Miętus

Do drugiej rundy nie zakwalifikowali się członkowie polskiej kadry A i zawodnicy mający w dorobku medale mistrzostw świata juniorów - 43. Klemens Murańka i 57. Aleksander Zniszczoł.