Alex Insam mistrzem Włoch w skokach narciarskich, Sebastian Colloredo trzeci

Alex Insam wygrał na normalnym obiekcie w Predazzo (K95, HS106) mistrzostwa Włoch w skokach narciarskich. Na drugiej pozycji uplasował się Roberto Dellasega.

Piotr Ziemka

Alex Insam prowadził już po pierwszej serii, w której wylądował na setnym metrze. W drugiej odsłonie rywalizacji najwięcej punktów (116) zdobył Roberto Dellasega, który uzyskał 95,5 metra. Insam skoczył na odległość 95 metrów, wywalczył 115,5 punktu i utrzymał prowadzenie. To dla niego pierwszy medal mistrzostw kraju w kategorii seniorów.

Z drugiej lokaty po pierwszej rundzie na czwartą spadł Davide Bresadola. O dwa punkty wyprzedził go Sebastian Colloredo, który w 2014 roku stanął na najwyższym stopniu podium włoskiego czempionatu. Dopiero ósmy był Andrea Morassi - brązowy medalista z 2014 roku. Natomiast na trzynastej pozycji sklasyfikowany został kombinator norweski Alessandro Pittin.

6. Daniele Varesco 92/93,5 218,5

W gronie pięciu arbitrów oceniających skoki znaleźli się między innymi bracia Ivan i Virginio Lunardi, którzy w XX wieku zajmowali miejsca na podium konkursów Pucharu Świata.

Mistrzynią Włoch została Elena Runggaldier (212 punktów; 90/93 m). Na drugim stopniu podium stanęła Evelyn Insam (210,5; 91/92,5), a na trzecim - Lara Malsiner (190,5; 90/86).

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)