Piotr Żyła wygrał konkurs PK na igelicie w Wiśle, trzecie miejsce Jana Ziobry

Piotr Żyła wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Wiśle. Drugie miejsce zajął Mitja Meznar, a trzecie - Jan Ziobro. W czołowej szóstce uplasowało się aż pięciu Polaków.

Piotr Ziemka

Piotr Żyła czwarty raz z rzędu wywalczył miejsce na "pudle" konkursu rozegranego w Wiśle. W trzech poprzednich (letnie mistrzostwa Polski, Grand Prix i Puchar Kontynentalny) był drugi. Tym razem stanął na najwyższym stopniu podium. Po pierwszej serii Żyła zajmował drugą lokatę. Prowadził Mitja Meznar. Ostatecznie to Słoweniec zakończył rywalizację na drugim miejscu. Uzyskał o dziewięć dziesiątych punktu więcej niż Jan Ziobro.

Kolejne pozycje zajęli: Jakub Wolny, Krzysztof Biegun oraz Dawid Kubacki. W najlepszej dziesiątce sklasyfikowany został również Krzysztof Leja, który był ósmy. Triumfator piątkowego konkursu i lider klasyfikacji generalnej, Cene Prevc, uplasował się na dwunastej pozycji w stawce 53 skoczków. Słoweniec w Kranju oraz w Wiśle zdobył 282 punkty. Żyła w dwóch konkursach zgromadził 180 pkt i plasuje się na czwartym miejscu w "generalce".

Kolejne zawody PK na igelicie zaplanowano na 16 oraz 17 sierpnia 2014 roku. Miejscem zmagań będzie wtedy Kuopio.