Kapitalne loty Polaków. Zabrakło im regularności

Jakub Wolny bardzo dobrze zaprezentował się podczas niedzielnego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Był blisko podium, ale nie wykorzystał szansy w drugiej rundzie.

PS
Jakub Wolny PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Jakub Wolny
54 zawodników znalazło się na liście startowej Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Obsada zawodów okazała się mocniejsza, niż w teoretycznie bardziej prestiżowych konkursach Letniego Grand Prix, odbywających się w ten weekend w Rasnovie.

W sobotę, w Klingenthal, piąte miejsce w rywalizacji zajął Maciej Kot, dla którego było to już zresztą trzecie z rzędu piąte miejsce w zawodach LPK. W niedzielę rolę lidera Biało-Czerwonych przejął Jakub Wolny.

W pierwszej serii pofrunął on poza rozmiar obiektu w Klingenthal - po próbie na 143 metry zajmował na półmetku drugie miejsce, tracąc tylko 0,1 punktu do prowadzącego Piusa Paschke. Jeszcze dalej wylądował Lovro Kos (146,5 metra), jednak przegrywał i z Niemcem, i z Polakiem.

Niestety, w finałowej rundzie Wolny nie zdołał utrzymać miejsca na podium. Wylądował znacznie bliżej, niż w pierwszej próbie, bo osiągnął dokładnie 130 metrów. Wobec tego zmagania zakończył na piątej lokacie.

A Kos zaimponował po raz kolejny - tym razem pofrunął 143,5 metra i to on został triumfatorem niedzielnej rywalizacji. Słoweniec o 12,5 punktu wyprzedził drugiego Benjamina Oestvolda (145,5 m w drugiej serii i awans z szóstego miejsca), a podium uzupełnił Paschke (132,5 metra w finale).

Jeżeli zaś chodzi o postawę pozostałych reprezentantów Polski, znakomitym lotem w drugiej serii popisał się Andrzej Stękała. Skok na 145 metrów pozwolił mu awansować w klasyfikacji z 21. na 13. miejsce. Na 18. miejsce konkurs ukończył Kot, 24. był Klemens Murańka, a w drugiej serii zdyskwalifikowany został Tomasz Pilch, co od razu przełożyło się na 30. miejsce. Bez punktów skończył Kacper Tomasiak.