Sukces polskich skoczków w USA. Cenna nagroda

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł

Zawodnicy zaplecza reprezentacji Polski świetnie spisali się podczas weekendu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lake Placid. Dzięki temu wywalczyli cenną nagrodę dla Biało-Czerwonych.

Trzy konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lake Placid i trzy zwycięstwa Michaela Hayboecka. Austriak nie miał sobie równych, a w niedzielę triumfował po skokach na 128 i 130,5 metra.

Świetnie spisali się reprezentanci Polski, bo drugą lokatę zajął Aleksander Zniszczoł (125,5 i 130 m), tracąc do triumfatora blisko ponad 14 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Tomasz Pilch (124 i 126,5 m).

Jeżeli chodzi o pozostałych reprezentantów Polski, w pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech: Jan Habdas (118,5 i 119,5 m), Andrzej Stękała (116,5 i 120,5 m) oraz Maciej Kot (117 i 118,5 m). Pod koniec trzeciej dziesiątki sklasyfikowany został Marcin Wróbel (108,5 i 109,5 m).

W ten sposób zakończył się cykl LPK. W klasyfikacji generalnej triumfował Hayboeck, a Zniszczoł zajął drugie miejsce. Co najważniejsze, jego skoki sprawiły, że Polacy powiększyli swój limit startowy na Puchar Świata. Od Wisły do Engelbergu w PŚ będą mogli wystawiać siedmiu zawodników w zawodach najwyższej rangi (także siedmiu w Pucharze Kontynentalnym).