Skicross: Karolina Riemen-Żerebecka 8. w zawodach Pucharu Świata w szwedzkim Are (wideo)

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła ósme miejsce w skicrossie podczas drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym w szwedzkim Are, czym wyrównała swój najlepszy wynik w tym sezonie.

Dawid Góra
Dawid Góra

Ostatni raz na 8. pozycji była dwukrotnie podczas grudniowych zawodów we włoskim San Candido.

W finale, w którym występują cztery zawodniczki, zwyciężyła wiceliderka klasyfikacji generalnej, Szwajcarka Fanny Smith, przed Francuzką Ophelie David. Najniższy stopień podium przypadł Kanadyjce Georgi Simmerling. Riemen-Żerebecka dojechała do mety na czwartej pozycji w małym finale.

Zawodniczka wspierana w ramach programu Tauron Bachleda Ski była po kwalifikacjach na 12. miejscu. W 1/8 oraz 1/4 finału przegrała tylko z Ophelie David, czym zapewniła sobie udział w półfinale. W nim zameldowała się na mecie jako czwarta i przekreśliła szanse na miejsce na podium. Ostatecznie rywalizację zakończyła na 8. miejscu, co jest wyrównaniem jej najlepszego osiągnięcia w tym sezonie.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Polka zajmuje obecnie 13. miejsce z dorobkiem 233 punktów. Przed ostatnimi zawodami liderką jest Kanadyjka Marielle Thompson, która zawody w Are ukończyła na 4. miejscu. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w przyszłą niedzielę (23 marca) we francuskiej miejscowości La Plagne.

Wśród mężczyzn rywalizacja zakończyła się podwójnym zwycięstwem Austriaków. Zwyciężył Thomas Zangerl. Za nim uplasowali się Andreas Matt i Armin Niederer.

Dublet Austriaków w Åre, Zangler minimalnie lepszy od Matta
Skicross: Dublet Austriaków w Åre, Zangler minimalnie lepszy od Matta
Żródło: Orange Sport/x-news Wygrała w sobotę, wygrała w niedzielę. Podwójny triumf Fanny Smith w szwedzkim Åre
Żródło: Orange Sport/x-news