komentarz

Obu zespołom należą się wielkie gratulacje za rozegranie jednego z najlepszych spotkań w całym rozgrywkach. Brawa dla zwyciężczyń i pokonanych. A my się żegnamy i zapraszamy na kolejne relacje LIVE!

1
komentarz

To pierwsze złoto serbskiej kadry siatkarek w historii tego turnieju, a drugi medal po brązie w 2006 roku. Włoszki stanęły na podium siatkarskiego mundialu po raz pierwszy od 2002 roku, gdy zdobyły na swoim terenie złoto.

3
1
2
SRB 15 : 12 ITA
czas 5 SET

SERBKI MISTRZYNIAMI ŚWIATA! Włoszki długo chciały się przebić przez serbski blok, ale nie miały na to szans. Mecz zakończył błąd techniczny Miriam Sylli.

czas 5 SET

De Gennaro dwukrotnie ratowała piłkę, ale niepotrzebnie kierowała ją na siatkę. Tam czekała Ognjenović, która dała Serbii piłkę meczową.

czas 5 SET

Bosković po skosie w trzeci metr! Mieć taką atakującą to skarb.

czas 5 SET

Ale Italia się nie poddaje. Egonu byłą w stanie zaatakować nad blokiem.

czas 5 SET

Bosković i Serbia jest o trzy punkty od mistrzostwa świata.

czas 5 SET

Odpowiada mierząca zaledwie 178 cm wzrostu Bosetti. Ale wiemy, ze wzrost to nie wszystko.

czas 5 SET

Brankica Mihajlović, kto ją zatrzyma? Czy ktoś w tej chwili umiałby to zrobić?

czas 5 SET

Lucia Bosetti nie musiała kończyć tak niewygodnej piłki, ale jakimś cudem oszukała blok Bosković.

czas 5 SET

Podwójny blok na Egonu w takim momencie!

czas 5 SET

Silvija Popović latała nad parkietem, nie pozwalając Egonu na punkty i udało jej się to! Kontrę skończyła Bosković.

2
1
1
SRB 7 : 8 ITA
czas 5 SET

Nieznacznie prowadzenie Włoszek przy zmianie stron, Egonu poprawiła się w kolejnej próbie.

2
1
1
4
SRB 7 : 7 ITA
czas 5 SET

Egonu mogła doprowadzić dwa razy do zmiany stron, ale uderzyła zdecydowanie nad blokiem. Robi się szalenie ciekawie.

3
2
1
SRB 5 : 7 ITA
czas 5 SET

Jeszcze raz efektowni punktuje Sylla. Jej energia za chwilę rozsadzi halę w Yokohamie.

1
2
3
SRB 4 : 6 ITA
czas 5 SET

Wróciła stara, dobra Sylla z wczesniejszych meczów MŚ. Jovana Stevanović zmienia Veljković.

1
3
1
SRB 4 : 5 ITA
czas 5 SET

Autowy plas Busy! Włoszki prowadzą dość niespodziewanie.

czas 5 SET

Bosetti po raz pierwszy od dawna nie przyjmuje dobrze zagrywki.

czas 5 SET

Nieudana próba Sylli, która od dwóch setów raczej oddaje punkty niż je zdobywa.

3
1
SRB 2 : 3 ITA
czas 5 SET

Taką Veljković znamy choćby z polskiej ligi! Świetne uderzenie ze środka.

1
SRB 1 : 2 ITA
czas 5 SET

W końcu przebija się na prawej stronie Tijana Bosković, choć nie miała łatwego zadania.

1
1
SRB 0 : 2 ITA
czas 5 SET

Presja na zagrywce popłaca, Busa pozwala Egonu na proste przebicie piłki. Czas dla Serbii.

2
1
SRB 0 : 1 ITA
czas 5 SET

Milena Rasić pogubiła się w uderzeniu na środku, nie miała zbyt dobrze dogranej piłki.

czas 4 SET

Autowy atak Egonu kończy seta, co potwierdziły kamery wideoweryfikacji. Czyli jednak czeka nas piąty set, w którym może zdarzyć się wszystko!

6
1
1
1
SRB 24 : 19 ITA
czas 4 SET

Fatalnia pomyłka Malinov, która pogubiła się po dograniu piłki przez Syllę!

czas 4 SET

Lucia Bosetti zatrzymała się na rękach Mai Ognjenović.

czas 4 SET

Dobra akcja Sylli, ale już chyba jest za późno na odrabianie strat.

1
SRB 22 : 18 ITA
czas 4 SET

Do głosu dochodzi teraz była środkowa Chemika Police.

SRB 21 : 17 ITA
czas 4 SET

Włoszki pogubiły się w odbiorze, a chwilę potem Stefana Veljković zrobiła swoje na środku siatki. Czas dla Azzurre.

SRB 19 : 17 ITA
czas 4 SET

Niesamowita seria obron po stronie Włoch, która pozwoliła Egonu na skończenie akcji!

SRB 19 : 16 ITA
czas 4 SET

Wybitne, szybkie zagranie na środek siatki do Anny Danesi.

SRB 19 : 15 ITA
czas 4 SET

Mihajlović nie pozwala rywalkom na zbytnie odrobienie strat.

SRB 18 : 14 ITA
czas 4 SET

Oba zespoły bardzo ładnie podbijały swoje ataku, aż w końcu sprytna Egonu pchnęła piłkę w niepilnowaną pierwszą strefę.

SRB 17 : 13 ITA
czas 4 SET

Terzić korzysta z czasu po drugiej z rzedu przegranej na własne życzenie akcji.

SRB 17 : 11 ITA
czas 4 SET

Serbskie rezerwowe tańczą w rytm muzyki, a Maja Ognjenović serwuje asa na Sylli.

SRB 16 : 11 ITA
czas 4 SET

Egonu nieco się rozregulowała na prawym skrzydle, dzięki czemu kadra Serbii jest blisko wyrównania. Wystarczy (tylko lub aż), by nie dała Italii okazji do powrotu.

czas 4 SET

Rozgrywająca Włoszek wciąz nie może się zgrać ze środkowymi, na czym cierpi przede wszystkim wynik seta.

czas 4 SET

De Genaro zagrywająca dołe do atakującej metr od siatki Chirichelli - to nie mogło wyjść, a jednak!

czas 4 SET

Mecz na dobre zamienił się w starcie atakujących. Choć teraz punktowała atakiem z drugiej piłki Ofelia Malinov.

czas 4 SET

Bosković w końcu punktuje, choć sędzia linowy przez chwilę był innego zdania.

czas 4 SET

Aut Tijany Bosković. Przewaga Serbii topnieje równie szybko, jak rosła.

SRB 9 : 5 ITA
czas 4 SET

Sylla nie zapunktowała, ale Bosetti wykorzystała bezpańską piłkę do zaskoczenia Serbek.

SRB 8 : 4 ITA
czas 4 SET

Ofelia Malinov dokonuje niemal niemożliwego i blokuje Boskovi bez możliwości uratowania piłki.

SRB 8 : 2 ITA
czas 4 SET

Włoszki tylko patrzą, jak Bosković urządza sobie na parkiecie koncert jednej aktorki. Kolejnca przerwa w grze na życzenie Mazzantiego.

1
SRB 6 : 2 ITA
czas 4 SET

Bosković dostała to, co jej się należało. Challenge potwierdził, że zmieściła piłkę w boisku.

1
SRB 5 : 2 ITA
czas 4 SET

Egonu wyskoczyła wysoko z miejsca, w którym stała, ale uderzyła minimalnie w aut.

SRB 4 : 1 ITA
czas 4 SET

Takiego startu potrzebowała kadta Zorana Terzicia. Włoszki nie miały szans na przedłużenie akcji po takim uderzeniu Mihaljović.

1
SRB 2 : 1 ITA
czas 4 SET

Wielie mówiono o Egonu, ale bohaterką finału numer dwa po stronie włoskiej staje się Lucia Bosetii, autorka 10 punktów.

SRB 1 : 0 ITA
czas 4 SET

A tego seta zaczynamy od punktu Tijany Bosković, która jak cała drużyna Serbii skupia się tylko na doprowadzeniu do piątego seta.

SRB 0 : 0 ITA
czas 4 SET
Czy Serbia doprowadzi do piątego seta?
SRB 23 : 25 ITA
czas 3 SET

Idealnie dograna piłka do Paoli Egonu oznacza koniec seta i prowadzenie 2:1 Włoszek. Kluczowe okazały się dwa bloki na Brankicy Mihajlović w najwazniejszych akcjach seta.

2
1
1
SRB 23 : 24 ITA
czas 3 SET

Mihajlović przerwała bessę i wściekle uderzyła obok bloku.

1
1
SRB 22 : 24 ITA
czas 3 SET

Miriam Sylla też zablokowała serbską skrzydłową!

2
1
1
1
SRB 22 : 23 ITA
czas 3 SET

Czas dla Serbii po kiepskim przyjęciu zamienionym na punkt przez Annę Danesi.

1
1
1
1
SRB 22 : 22 ITA
czas 3 SET

Świetna riposta Danesi po tym, jak Ognjenović przepchnęła Malinov na siatce.

czas 3 SET

Chirichella serwuje w siatkę. To będa nerwowe decydujące wymiany.

1
1
SRB 20 : 18 ITA
czas 3 SET

Egonu celowała w palce Serbek, ale znów chybiła. Szala się przechyla na stronę serbską.

1
1
SRB 19 : 18 ITA
czas 3 SET

Na nic zdała się praca libero De Gennaro, Mihaljović znów bije w linię trzeciego metra.

1
SRB 18 : 18 ITA
czas 3 SET

Mazzanti musiał przerwać grę po kolejnym punkcie rywalek i krzyknąć na swoje zawodniczki.

1
2
1
SRB 17 : 18 ITA
czas 3 SET

Tijana Bosković odpala działa! Włoszki muszą pilnować prowadzenia wyjątkowo czujnie.

1
2
SRB 16 : 17 ITA
czas 3 SET

Malinov długo szukała ostateczniej egzekutorki akcji, ostatecznie Egonu przestrzeliła.

SRB 14 : 17 ITA
czas 3 SET

Odzywają się serbskie problemy z pierwszego seta, co tylko polepsza sytuację Egonu i spółki.

1
1
SRB 13 : 16 ITA
czas 3 SET

Egonu zapewniał swojej drużynie 16. punkt. Włoskie siatkarki skorzystały z gapiostwa rywala i teraz nadają tonu grze.

czas 3 SET

Rośnie nieznacznie przewaga Włoszek po niedokładnym przyjęciu Serbii. Czas dla Zorana Terzicia.

1
1
SRB 12 : 12 ITA
czas 3 SET

Po raz kolejny idealnie wykonany "fast" przez Milenę Rasić.

1
1
czas 3 SET

Ognjenović zaskoczyła środkowe Włoch kiwnięciem.

1
1
SRB 10 : 10 ITA
czas 3 SET

Jak na razie równo. Brankica Mihajlović pewnie bije w środek parkietu.

1
1
SRB 9 : 10 ITA
czas 3 SET

Bosetti atakowała z głębi pola bez bloku i huknęła tak, że Serbki szybko pożałowały swojego zaniechania.

1
1
SRB 8 : 9 ITA
czas 3 SET

Paola Egonu rewanżuje się na Busy za przegraną wcześniej walkę o piłkę.

1
1
czas 3 SET

Tego punktu Egonu nie byłoby, gdyby nie kapitalna praca w obronie Lucii Bosetti.

1
1
SRB 6 : 7 ITA
czas 3 SET

Bosković nie może uwierzyć w to, że uderzyła w aut.

1
1
SRB 6 : 5 ITA
czas 3 SET

Znów za niska wystawa Malinov do środkowej. Włoszki odrabiają straty, ale straciły nieco precyzji.

1
1
czas 3 SET

Drugi atak w aut Egonu w tym secie. Aczkolwiek dodajmy, że nie miała łatwych pozycji do uderzania.

1
1
czas 3 SET

Malinov zagrała zbyt nisko do Danesi, co bardzo szybko się zemściło.

1
1
SRB 1 : 3 ITA
czas 3 SET

Dwa szybkie ciosy punktowe od Sylli i Egonu.

1
1
SRB 1 : 1 ITA
czas 3 SET

Lucia Bosetti, jedna z niewielu nieźnie grających Włoszek w poprzedniej partii, dobrze zaczyna seta numer trzy.

czas 3 SET

Mistrzynie Europy nie tylko stłamsiły oponenta w ataku (16:9), ale i zatrzymały jego niemal wszystkie dostarczycielki punktów. Wyjątkiem jest oczywiście Egonu.

SRB 25 : 14 ITA
czas 2 SET

Brankica Mihajlović po raz drugi obija piłkę o rucomy blok Bosetti. Serbia wyrównuje wynik w imponującym stylu, a sprawa złotego medalu wciąz jest otwarta.

czas 2 SET

Boskivić broni, Mihaljović obezwładnia blok. Piłka setowa.

1
1
1
SRB 23 : 14 ITA
czas 2 SET

Przekroczenie linii 3. metra przez wprowadzoną chwilę temu na parkiet Elenę Pietrini.

1
1
SRB 22 : 14 ITA
czas 2 SET

Zepsuty serw Carlotty Cambi tuż po dobrym uderzeniu Bosetti.

1
1
SRB 21 : 13 ITA
czas 2 SET

Chyba już znamy zwycięzcę tego seta. Mihaljović ruszyła do tej piłki z drugiej linii jak husaria ze wzgórza.

czas 2 SET

Rasić pomyliła się ze środka, ale Boskovi zadbała o to, by rywal nie odbudował się w tej akcji.

1
SRB 19 : 11 ITA
czas 2 SET

Wielki moment Bianku Busy z Chemika Police. Ależ to był blok na Egonu!

2
2
SRB 18 : 11 ITA
czas 2 SET

Dwie wysokie piłki do ratującej wszystko Bosković... i przewaga Serbii powiększa się. Z takim zasięgiem jak ona można wszystko.

1
1
czas 2 SET

Sylla, wrzucona w siatkę, nie mogła przebić się przez blok. Serbki wzmocniły serwis i to daje im szybkie efekty.

czas 2 SET

Milena Rasić jest na razie nie do zatrzymania w akcjach z obiegnięcia.

SRB 13 : 10 ITA
czas 2 SET

Dopóki siatkarki trenera Terzicia nie zaczną blokować Egonu, nie moga być niczego pewne w tym meczu.

SRB 12 : 9 ITA
czas 2 SET

Jedna z ładniejszych, dłuższych akcji meczu, zakończona odwaznym blok-autem Egonu.

SRB 12 : 8 ITA
czas 2 SET

Potrzeba było ratunkowej kiwki Egonu, by zastopować punktowy pochód Serbii.

SRB 11 : 7 ITA
czas 2 SET

Sylla źle przyjęła serwis Busy i teraz to Serbia dominuje w spotkaniu.

czas 2 SET

Włoski team pogubił się w organizacji gry po kiwce Mai Ognjenović.

SRB 8 : 6 ITA
czas 2 SET

Mistrzynie Europy chyba wracają na właściwy szlak. Dobre akcje Busy i Bosković, która zapunktowała zagrywką.

1
SRB 6 : 6 ITA
czas 2 SET

Egonu zbiła piłkę z drugiej linii z największą łatwością.

SRB 5 : 5 ITA
czas 2 SET

Remis po bloku na czytelnie atakującej Chirichelli.

czas 2 SET

Sylla miała na rękach piłkę po uderzeniu Bosković, ale nie mogła jej utrzymać w grze. Atakująca bałkańskiej kadry budzi się.

SRB 2 : 4 ITA
czas 2 SET

Paola Egonu robi asa na Biance Busy. Chyba ktoś ma tutaj apetyt na tytuł MVP turnieju!

1
SRB 2 : 2 ITA
czas 2 SET

Mihaljović zawiodła w przyjęciu, ale teraz rewanżuje się na lewym skrzydle.

czas 2 SET

Anna Danesi pewnie uderzyła między blokujące rywala.

czas 2 SET

Kadra Italii zdominowała pierwszą partię przez lepszą skuteczność (16:13) i znięchęcanie do gry Tijany Bosković oraz Brankicy Mihajlović. Pierwsza z wymienionych skończyła połowę z ośmiu posłanych do niej piłek, ale nie brylowała w kontratakach. Mihajlović, ostrzeliwana zagrywką, atakowała tylko 4 razy.

czas 2 SET

Ten mecz można na razie porównać do walki bokserskiej, w której jeden pięściarz (Włoszki) wyprowadza na samym początku serię uderzeń i wytrąca z rytmu równie mocnego, fizycznego rywala (Serbki).

SRB 21 : 25 ITA
czas 1 SET

Ale ten set musiał skończyć się wygraną Włoch. Rozpędzona Miriam Sylla nie dała szans libero Popović.

1
1
SRB 21 : 24 ITA
czas 1 SET

Serbki świetnie podbiły kontrę włoskiej kadry i odpowiedziały uderzeniem Bosković.

1
1
SRB 20 : 24 ITA
czas 1 SET

Spryt Ognjenović przedłuża seta o co najmniej jedną akcję.

1
1
SRB 19 : 23 ITA
czas 1 SET

Wrzucona nieco w siatkę Sylla dała radę w ataku.

SRB 19 : 22 ITA
czas 1 SET

Davide Mazzanti przerywa grę po asie serwisowym przeciwniczek, by zmobilizować zespół na ostatnie piłki seta.

SRB 17 : 22 ITA
czas 1 SET

Bosković została przytrzymana blokiem, a w rewanżu Egonu świetnie obiła ręce Serbek. Na razie bardzo jednostronny set.

SRB 17 : 21 ITA
czas 1 SET

Mihajlović prawie zepsuła odbior zagrywki, ale rywalki podały jej pomocną dłoń, nie potrafiąc przebić oddanej piłki.

1
SRB 16 : 21 ITA
czas 1 SET

Egonu raz jeszcze. Serbki nie mogą dobrze dograć piłki do swojej rozgrywającej i mają olbrzymie trudności ze skończeniem akcji po przyjęciu.

SRB 16 : 19 ITA
czas 1 SET

Mihaljović obija blok Lucii Bosetti.

1
SRB 15 : 18 ITA
czas 1 SET

Zirytowana Milena Rasić zatrzymała w końcu atakującą Włoszek.

1
SRB 14 : 18 ITA
czas 1 SET

Ofelian Malinov na razie robi z blokiem Serbii, co tylko chce. Właśnie dograła na drugą linię do Egonu tak, że nie było czego ratować.

1
czas 1 SET

Włoska odpowiedź na punkt Bosković, Miriam Sylla nie miała wysokich przeszkód na lewym skrzydle.

1
1
SRB 12 : 15 ITA
czas 1 SET

Tijana Bosković przerywa serię Włoszek, choć nie było łatwo po kiepskim przyjęciu Mihaljović.

SRB 11 : 15 ITA
czas 1 SET

Serbki mają zupelnie rozregulowane przyjęcie, a Włoszkom w to graj. Kolejny punkt Egonu i trener Zoran Terzić musi się sporo nagadać podczas przerwy, by pobudzić swoje siatkarki.

SRB 10 : 13 ITA
czas 1 SET

Malinov zwiodła cały blok rywalek i zagrała na czystą siatkę do Egonu. Wynik był łatwy do przewidzenia.

SRB 10 : 12 ITA
czas 1 SET

Przypomnijmy, że poprzednie starcie tych drużyn, w trzeciej fazie grupowej, zakończyło się wygraną Serbii 3:1. Ale Włoszki przegrały w całym turnieju jedynie to spotkanie.

SRB 9 : 12 ITA
czas 1 SET

Po akcji pełnej zachwiań i niepewnośc Lucia Bosetti blokuje na pojedynczym bloku sytuacyjnie atakująca Bosković!

SRB 8 : 11 ITA
czas 1 SET

Sylla serwuje asa na Biance Busy.

czas 1 SET

Serbskie siatkarki wracają na swój zyczajowy poziom gry. Brankica Mihajlović uniemożliwiła obronę Monice De Gennaro.

SRB 5 : 9 ITA
czas 1 SET

Egonu z opaską na czole i uśmiechem na ustach kończy wysoką piłkę.

SRB 4 : 8 ITA
czas 1 SET

Anna Danesi ma prawo być z siebie dumna po tym ataku. Italia na razie dystansuje rywala, czekającego na drugi medal MŚ po brązie z 2006 roku.

SRB 3 : 7 ITA
czas 1 SET

Miriam Sylla przebija bezpańską piłkę.

SRB 3 : 5 ITA
czas 1 SET

Włoszki lepiej zaczęły mecz, ale rywal odgryza się blokiem. Przed chwilą zapunktowała w tym elemencie Milena Rasić.

SRB 2 : 5 ITA
czas 1 SET

Włochy: Malinov, Chirichella, Danesi, Egonu, Bosetti L., Sylla, De Gennaro (libero)

czas 1 SET

Serbia: Busa, Mijajlović, Rasić, Ognjenović, Veljković, Bosković, Popović (libero)

czas 1 SET

Zaczynamy od dwóch punktów dla Włoszek, za chwilę podamy wyjściowe składy.

Oczy siatkarskiego świata będa uważnie patrzeć na pojedynek dwóch młodych, a już wybitnych atakujących. Po jednej stronie Tijana Bosković, po drugiej Paola Egonu, która w wieku zaledwie 19 lat pobiła punktowy rekord MŚ, zdobywając 45 punktów w półfinale (3:2) z Chinami.

Kto wygra finał mistrzostw świata?
Serbia
Włochy

Finał w Yokohamie już teraz można nazwać historyczny. Wystąpią w nim dwie reprezentacje z Europy po raz pierwszy od 1956 roku, kiedy o mistrzostw świata rywalizowały ZSRR i Rumunia. Awans Serbek i Włoszek należy odczytywać jako wzrost siły i znaczenia europejskich drużyn w kobiecej siatkówce (potwierdzomy przebiegiem ostatnigo turnieju olimpijskiego), a także jako sygnał ostrzegawczy dla Brazylii, USA czy Rosja, przeżywających swoje problemy.

1

W niedawno zakończonym spotkaniu o brązowy medal mistrzostw Chinki spokojnie rozprawiły się z reprezentacją Holandii 3:0. Jednak Jenny Lang Ping i jej zespołu z pewnością nie zadowala tylko brąz.

11:57

Już za kilkadziesiąt minut w Jokohamie rozpocznie ostatni, najważ niejszy mecz mistrzostw świata siatkarek. Serbia czy Włoch - kto zdobędzie upragniony tytuł? Na początek przypominamy relacja z półfinałów MŚ: