18 lis 2016 20:15
czas 3 SET

Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i zapraszamy na kolejne.

komentarz

Nagroda MVP trafiła w ręce Dawida Konarskiego, atakującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał on już po raz czwarty w sezonie 2016/2017.

IND 21 : 25 KĘD
czas 3 SET

Bieniek zakończył mecz sytuacyjną kiwką. ZAKSA zwyciężyła 3:0 i po 9. kolejce na pewno pozostanie liderem PlusLigi.

IND 20 : 24 KĘD
czas 3 SET

Konarski zapewnił ZAKSIE pierwszą piłkę meczową.

1
IND 19 : 22 KĘD
czas 3 SET

Buszek wrócił na boiska za Kevina Tillie, który wszedł tylko do drugiej linii.

1
czas 3 SET

Jak trwoga, to do Wiśniewskiego. A ten znów skończył atak.

1
IND 19 : 21 KĘD
czas 3 SET

Nadzieja ta dodatkowo wzrasta po punktowej zagrywce Hadravy.

1
IND 18 : 21 KĘD
czas 3 SET

Włodarczyk obił blok. Iskierka nadziei na wygranie trzeciego seta wciąż się tli po stronie olsztynian.

1
IND 16 : 21 KĘD
czas 3 SET

Gra przez środek potężną bronią kędzierzynian na pełnym dystansie pojedynku. Punkt zdobył Wiśniewski.

1
IND 15 : 19 KĘD
czas 3 SET

Po raz pierwszy w sezonie 2016/2017 na boisku melduje się francuski przyjmujący ZAKSY Kevin Tillie.

1
IND 14 : 18 KĘD
czas 3 SET

Buszek próbował wybić piłkę po rękach w aut, a ta wróciła na linię 9. metra po stronie kędzierzynian.

IND 12 : 18 KĘD
czas 3 SET

Kolejne zmiany u olsztynian. Buchowski za Śliwkę, Zniszczoł za Plińskiego.

1
IND 11 : 17 KĘD
czas 3 SET

Po niedawnej pogoni gospodarzy nie ma już najmniejszego śladu. Hadrava zablokowany i ZAKSA znów ma aż 6 punktów więcej.

1
IND 11 : 16 KĘD
czas 3 SET

Śliwka po raz drugi z rzędu zaskoczony serwisem Wiśniewskiego.

1
IND 11 : 15 KĘD
czas 3 SET

Ale ZAKSA ponownie odskakuje dzięki kąśliwemu floatowi Wiśniewskiego.

IND 11 : 13 KĘD
czas 3 SET

Olsztynianie w kryzysowym momencie złapali sporo tlenu. Po ataku Hadravy mają już tylko 2 punkty straty.

IND 6 : 11 KĘD
czas 3 SET

Bieniek zmienił formę zagrywki i znów zaskoczył gospodarzy.

1
IND 6 : 10 KĘD
czas 3 SET

Deroo nie może oderwać się od atakowania. Tym razem dostał taką szansę z piłki przechodzącej, wracającej po zagrywce Bieńka.

1
IND 6 : 8 KĘD
czas 3 SET

Znów wystawa do Deroo, ale tym razem Belg przekombinował. Udany blok Indykpolu AZS.

1
IND 4 : 7 KĘD
czas 3 SET

Deroo nie do zatrzymania w atakach z drugiej linii.

1
IND 2 : 5 KĘD
czas 3 SET

A ZAKSA się bawi. Deroo skończył atak z drugiej piłki.

IND 2 : 4 KĘD
czas 3 SET

Kędzierzynianie nie nabrali się na kiwkę Hadravy. Czech dziś właściwie nie istnieje.

IND 1 : 1 KĘD
czas 3 SET

Kolejny nowy zawodnik pojawił się na boisku po stronie Indykpolu AZS. To Wojciech Włodarczyk (zmienił Palaciosa).

1:1

komentarz

Teraz przed nami około 8-10 minut przerwy.

1
IND 16 : 25 KĘD
czas 2 SET

Buszek zakończył seta potężnym atakiem z szóstej strefy. Siła jego uderzenia idealnie oddała skalę dominacji ZAKSY w drugiej partii, wygranej przez nią różnicą aż 9 "oczek"!

1
IND 15 : 23 KĘD
czas 2 SET

Hadrava uderzył po rękach bloku, przedłużając drugiego seta o kilkanaście sekund.

1
IND 13 : 22 KĘD
czas 2 SET

Bieniek nie zawiódł z krótkiej. Emocji w drugim secie spodziewać się już nie należy.

1
IND 12 : 20 KĘD
czas 2 SET

Śliwka obił ręce Konarskiemu. Ale przed olsztynianami wciąż bardzo długa i wyboista droga do sukcesu.

IND 11 : 19 KĘD
czas 2 SET

Hadrava wrócił na boisko.

1
IND 10 : 19 KĘD
czas 2 SET

Raz jeszcze Boswinkel odbił się od ściany kędzierzyńskich rąk. Olsztynianie na łopatkach.

1
IND 10 : 18 KĘD
czas 2 SET

Hidde Boswinkel zablokowany. Wejście Holendra na boisko w żadnym stopniu nie zmieniło obrazu widowiska.

1
IND 8 : 15 KĘD
czas 2 SET

Kiedy już gospodarze obronili techniczny atak Deroo, challenge wykazał, że dotknęli siatki.

1
IND 6 : 13 KĘD
czas 2 SET

Rozbijanie olsztynian trwa dalej. Aleksander Śliwka zastąpił Buchowskiego.

1
IND 6 : 12 KĘD
czas 2 SET

Raz jeszcze w roli głównej Konarski.

1
czas 2 SET

Konarski zadał kolejny cios bezradnym gospodarzom. Punktowa zagrywka polskiego atakującego.

IND 5 : 9 KĘD
czas 2 SET

Zmiana na pozycji atakującego w Indykpolu AZS. Hidde Boswinkel za Jana Hadravę.

1
czas 2 SET

Jeszcze jeden niesamowity blok kędzierzynian. Buszek w pojedynkę zatrzymał Hadravę.

1
IND 5 : 8 KĘD
czas 2 SET

Konarski dołożył kolejne "oczko" w kontrataku.

1
IND 4 : 6 KĘD
czas 2 SET

Ale zaledwie dwie akcje później Buchowski został efektownie zablokowany przez Konarskiego.

1
IND 4 : 4 KĘD
czas 2 SET

Buchowski okazał się najsprytniejszy w sytuacyjnej piłce na siatce.

1
IND 2 : 3 KĘD
czas 2 SET

Toniutti tym razem postanowił oszukać rywali samemu - kiwką.

1
czas 2 SET

Nastąpiła jedna zmiana w wyjściowym składzie Indykpolu AZS. Od początku drugiego seta pojawił się na boisku środkowy Jakub Kochanowski (w miejsce Miłosza Zniszczoła).

1
IND 19 : 25 KĘD
czas 1 SET

Katastrofalna końcówka w wykonaniu Indykpolu AZS, naznaczona prostymi błędami własnymi, przypieczętowała triumf ZAKSY w pierwszym secie 25:19.

1
IND 19 : 23 KĘD
czas 1 SET

Lewy atak nie jest ulubioną pozycją dla leworęcznych atakujących. Przekonał się o tym Hadrava.

czas 1 SET

Imponujący atak po skosie Konarskiego unaocznił potencjał kędzierzynian.

1
czas 1 SET

Adrian Buchowski nie wykorzystał bardzo dobrej okazji na zdobycie kontaktowego punktu. Challenge nie wykazał błędu po stronie ZAKSY.

1
IND 17 : 19 KĘD
czas 1 SET

Pliński niezawodny w kontrze. Gospodarze wciąż w grze.

1
czas 1 SET

Drugi czas dla gospodarzy.

1
czas 1 SET

Dwa niepowodzenia Palaciosa w jednej akcji. Nie skończył ataku, a dodatkowo wpadł w siatkę. Poza początkiem seta, nie jest to na razie udany występ Argentyńczyka.

1
IND 14 : 17 KĘD
czas 1 SET

Rafał Buszek zrehabilitował się trudną zagrywką za nieudany atak.

1
IND 12 : 15 KĘD
czas 1 SET

Czas dla Indykpolu AZS.

1
czas 1 SET

Toniutti włączył do gry Mateusza Bieńka, a ten zdobył 2 bezcenne punkty atakiem.

1
czas 1 SET

Konarski głównym motorem napędowym ZAKSY.

1
IND 10 : 10 KĘD
czas 1 SET

Daniel Pliński nie zawodzi w akcjach ze środka.

1
IND 8 : 9 KĘD
czas 1 SET

Mateusz Bieniek popisał się intuicyjną obroną, z czego chwilę później skrzętnie skorzystał Deroo.

1
IND 8 : 7 KĘD
czas 1 SET

Bardzo udane wejście w mecz zanotował Ezequiel Palacios.

1
IND 7 : 6 KĘD
czas 1 SET

Z kolei Miłosz Zniszczoł zaskoczył serwisem Sama Deroo.

czas 1 SET

Benjamin Toniutti konsekwentnie wystawia do Wiśniewskiego, a ten w końcu zdobył punkt.

1
IND 3 : 3 KĘD
czas 1 SET

Łukasz Wiśniewski nie ma natomiast na razie pomysłu na skończenie ataku z krótkiej.

1
IND 1 : 3 KĘD
czas 1 SET

Z kolei Hadrava szybko złapany blokiem przez kędzierzynian.

Wyjściowe składy:

Indykpol: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Woicki, Buchowski, Palacios, Żurek (libero)

ZAKSA: Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero)

2

Ważna informacja! Po raz pierwszy w meczowym składzie ZAKSY w obecnym sezonie znalazł się francuski przyjmujący Kevin Tillie.

Pierwszy gwizdek w dzisiejszym meczu wybrzmi dokładnie około godziny 20:22.

1

W poprzednim sezonie drużyny, prowadzone przez tych samych trenerów, mierzyły się ze sobą dwukrotnie. W obu wypadkach, dowodzona przez Ferdinando De Giorgiego, ZAKSA pokonywała zawodników Andrei Gardiniego 3:0.

1

Konarski ma w swoim dorobku o 20 zdobytych punktów więcej niż jego czeski vis a vis (152 do 132).

1

Piątkowa rywalizacja w hali "Urania" afiszowany jest jako pojedynek dwójki atakujących, który w ciągu pierwszych ośmiu kolejek odgrywali w swoich zespołach wiodące role. W ZAKSIE czynił to reprezentant Polski Dawid Konarski, natomiast w Indykpolu AZS Czech Jan Hadrava.

1

Indykpol AZS okupuje natomiast obecnie 4. lokatę w ligowej tabeli (6 zwycięstw - 2 porażki, 18 pkt). Warto jednak pamiętać, że przed olsztynianami wciąż wszystkie starcia z czołowymi ekipami poprzedniego sezonu.

1

ZAKSA przystępuje do dzisiejszego meczu jako lider PlusLigi. W ośmiu dotychczas rozegranych kolejkach, kędzierzynianie zanotowali 7 zwycięstw i 1 porażką, zdobywając łącznie 20 punktów.

1

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z pojedynku 9. kolejki PlusLigi pomiędzy Indykpolem AZS Olsztyn a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:15.