MVP: Aleksandra Wójcik (ŁKS)

1
10 : 15 ŁKS
czas 5 SET

ŁKS Commercecon Łódź zwyciężył po raz pierwszy w tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Długie, falujące, nerwowe starcie, ale na szczęście dla zespołu z Polski z pozytywnym zakończeniem. Aleksandra Wójcik podsumowała mecz swoim atakiem.

6
4
2
1
8 : 14 ŁKS
czas 5 SET

Piłki meczowe po ataku Aleksandry Wójcik.

czas 5 SET

Trener Maritzy Płowdiw tak przerywał i tak kombinował, że wybił z uderzenia swoją serwującą. Po błędzie pozostaje wysokie prowadzenie łodzianek.

3
1
1
2
6 : 12 ŁKS
czas 5 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca gospodyń. Najwyraźniej nie spieszy się mu do domu i ma nadzieję, że nieustannym przerywaniem gry spowoduje jakieś rozprężenie i dekoncentrację przyjezdnych.

1
1
4
5 : 10 ŁKS
czas 5 SET

Przerwa na żądanie wykorzystana na pouczenie Katariny Lazović, która ma za zadanie łapać piłkę wysoko w ataku i uderzać jak najmniej skomplikowanie, a nie bawić się w kiwki. Akurat przyjmująca łodzianek zdobyła punkt po powrocie na boisko.

1
2
5 : 9 ŁKS
czas 5 SET

Dwa punkty, będące konsekwencją bloków Bułgarek, sprowokowały Giuseppe Cuccariniego do wykorzystała przerwy na żądanie. Zdaniem doświadczonego szkoleniowca trzeba gasić pożary w zarodku.

2
2
1
3 : 8 ŁKS
czas 5 SET

Zmiana stron przy pięciopunktowym prowadzeniu. ŁKS Commercecon Łódź na odpowiedniej drodze do zwycięstwa. Coraz mniej ona wyboista i kręta. Po stronie Maritzy Płowdiw straszny chaos.

1
3
1
2 : 6 ŁKS
czas 5 SET

Nadja Ninković popracowała już w tie-breaku blokiem, a także popisała się perfekcyjnym atakiem w pole Maritzy Płowdiw. Coraz mniej czasu na pobudkę mają gospodynie. W przeciwnym razie zostanie im punkt na pocieszenie.

1
1
1
1 : 5 ŁKS
czas 5 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca Maritzy Płowdiw. Aleksandra Wójcik dołożyła do swoich udanych ataków pojedynczy blok na lewym skrzydle. ŁKS Commercecon Łódź wykorzystuje siłę rozpędu z poprzedniego seta.

4
3
1
1 : 4 ŁKS
czas 5 SET

Idzie po tie-breaka drużyna prowadzona przez Giuseppe Cuccariniego. Aleksandra Wójcik nie zawodzi Britt Bongaerts i generalnie wykorzystuje swoje piłki w ataku. Pomaga Maritza Płowdiw, ponieważ Aleksandra Milanowa zaatakowała w siną dal.

3
2
0 : 1 ŁKS
czas 5 SET

Rozpoczęła się ostatnia partia w meczu, a na start w tie-breaku efektowny blok. ŁKS Commercecon Łódź ustawił szczelną zaporę i nie pozwolił na umieszczenie piłki w polu atakiem z drugiej linii.

4
5
1
Czy ŁKS Commercecon Łódź wygra tie-breaka?
komentarz

Ponad dwie godziny walki i nadal nie wiadomo, która drużyna będzie lepsza.

17 : 25 ŁKS
czas 4 SET

Ostatnia piłka w secie trafiła do najskuteczniejszej w obozie łodzianek Aleksandry Wójcik. Przyjmującej nie zadrżała dłoń, a po jej ataku wiadomo na sto procent, że konfrontacja w Płowdiwie zostanie podsumowana tie-breakiem.

2
2
1
1
17 : 24 ŁKS
czas 4 SET

Piłki setowe po nie pierwszym tego popołudnia, a może już wieczoru bloku łodzianek.

2
1
14 : 21 ŁKS
czas 4 SET

Po powrocie na boisko wygrana przepychanka na siatce przez ŁKS Commercecon Łódź. Przełamanie krótkiej niemocy, a do sukcesu w czwartym secie pozostało jeszcze kilka kroczków.

3
3
1
1
14 : 20 ŁKS
czas 4 SET

Przerwa na żądanie Giuseppe Cuccariniego po trzech punktach z rzędu zdobytych przez gospodynie. Można śmiało typować, że gdyby trenerzy mieli możliwość wykorzystania po pięciu pauz w każdym secie, to z pewnością ich podopieczne doprowadziłyby do tego.

1
1
1
1
11 : 20 ŁKS
czas 4 SET

Pozostało powoli szykować wyjściowe ustawienia i pomysł na tie-breaka. Dotąd nikomu nie udało się rozstrzygnąć pojedynku, ale w piątym secie już trzeba będzie. Aktualnie w lepszej kondycji mentalnej są łodzianki, które odbudowały się po dwóch przegranych partiach.

2
1
10 : 18 ŁKS
czas 4 SET

Blokiem pograła drużyna z Łodzi. Przytomna reakcja zespołu z Tauron Ligi na rozegranie Maritzy Płowdiw i przed jej atakująca wyrosła ściana złożona z dwóch przeciwniczek. Punkt na konto Nadji Ninković.

1
1
8 : 14 ŁKS
czas 4 SET

Euforia w obozie łodzianek. Może samo wygranie seta z Maritzą Płowdiw nie jest aż takim powodem do ekscytacji, ale podopieczne Giuseppe Cuccariniego mogą cieszyć się z powrotu na powierzchnie po skomplikowanym dla siebie fragmencie meczu.

1
1
1
7 : 13 ŁKS
czas 4 SET

Brakuje w tym meczu takiej walki, kiedy wynik jest na styku. Pierwsza partia wyraźnie dla przyjezdnych, dwie następne dla gospodyń, a teraz dużo wskazuje na komfortowe zwycięstwo podopiecznych Giuseppe Cuccariniego.

5 : 10 ŁKS
czas 4 SET

Katarzyna Zaroślińska-Król swoim atakiem obiła blok gospodyń. Piłka wylądowała poza boiskiem, a to oznacza, że próbujące gonić siatkarki Maritzy Płowdiw zostały poskromione. Przerwa na żądanie szkoleniowca.

1
5 : 7 ŁKS
czas 4 SET

Efektowny jest ten pościg Maritzy Płowdiw, która pozbawiła ŁKS Commercecon Łódź wypracowanej na początku seta przewagi. Poddenerwowana jest drużyna z Tauron Ligi rozstrzygnięciami sędziego, a to nie sprzyja kontrolowaniu wydarzeń.

1
4 : 7 ŁKS
czas 4 SET

Maritza Płowdiw wystartowała w czwartym secie katastrofalnie, ale ostatnie akcje pokazują, że absolutnie nie zrezygnowała z wygrania tej rundy. Przerwa na żądanie trenera Giuseppe Cuccariniego.

1
2
1
3 : 7 ŁKS
czas 4 SET

Pierwsze skrzypce zaczął grać sędzia, który postanowił zdenerwować kilka osób w hali swoimi decyzjami. Na przykład Katarzynę Zaroślińską-Król, która po protestowaniu zobaczyła żółtą kartkę na utemperowanie.

1
2
1 : 6 ŁKS
czas 4 SET

Podniósł się nieśmiały doping w hali. Rezerwowe postanowiły sobie pośpiewać w przerwie na wideo weryfikację. Przekonały do siebie gospodynie, którym sędzia przyznał premierowy punkt w czwartym secie.

1
0 : 6 ŁKS
czas 4 SET

ŁKS Commercecon Łódź z najdłuższą serią punktów w meczu. Bardzo energiczne otwarcie czwartego seta. Czujnie na siatce przyjezdne, a najwyraźniej syte dwiema wygranymi partiami Maritza Płowdiw pomaga swoimi błędami.

1
1
1
0 : 3 ŁKS
czas 4 SET

W kółko przerwy na żądanie, ale to konsekwencja przestojów w grze obu drużyn. Tym razem gospodynie mają do porozmawiania ze swoim szkoleniowcem, ponieważ ŁKS Commercecon Łódź ruszył do ataku na początku czwartego seta.

1
0 : 1 ŁKS
czas 4 SET

ŁKS Commercecon Łódź musi ratować się przed przegraniem meczu w czwartym secie. Pytanie, czy Maritza Płowdiw będzie wystarczająco zmobilizowana, żeby pokusić się o zamknięcie konfrontacji przez tie-breakiem.

1
komentarz

Ból głowy trenera Giuseppe Cuccariniego po trzech setach.

25 : 20 ŁKS
czas 3 SET

Maritza Płowdiw zdobyła pierwszy punkt w fazie grupowej Ligi Mistrzyń i prowadzi w meczu 2:1. Aleksandra Wójcik podsumowała seta nieudanym atakiem.

2
1
2
24 : 19 ŁKS
czas 3 SET

Piłki setowe dla Maritzy Płowdiw. Walczyły łodzianki w obronie, ale nie przebiły.

1
1
23 : 19 ŁKS
czas 3 SET

Przerwa na żądanie trenera Maritzy Płowdow po serii punktowej Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Rozluźniły się jego podopieczne i najwyraźniej uwierzyły w to, że trzecia partia dokończy się sama.

1
1
22 : 14 ŁKS
czas 3 SET

Naładowane energią gospodynie są kilka kroków od zdobycia pierwszego punktu w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Nie mają ona większego problemu z wyprowadzaniem swoich akcji po przyjęciu.

1
1
20 : 13 ŁKS
czas 3 SET

Britt Bongaerts wróciła na boisko po dłuższym fragmencie meczu spędzonym w kwadracie rezerwowych. Giuseppe Cucarini podziękował za próbę reanimowania gry jego zespołu Aleksandrze Pasznik.

1
1
19 : 13 ŁKS
czas 3 SET

Od razu Maritza Płowdiw odpowiedziała swoim skutecznym rozegraniem. Po obu stronach siatki można zaobserwować efektowne obrony, ale ich przekucie w udaną akcję ofensywną wychodzi zdecydowanie lepiej Bułgarkom.

1
1
17 : 13 ŁKS
czas 3 SET

Odrobinę stopniała przewaga Maritzy Płowdiw. Aleksandra Wójcik jest w tej fazie meczu najskuteczniejszą z przyjezdnych i głównie dzięki niej wygranie trzeciego seta pozostaje możliwe.

1
1
16 : 10 ŁKS
czas 3 SET

Problemy, problemy łodzianek, a jaki bałagan po ich stronie siatki, to aż trudno oddać słowami. Giuseppe Cuccarini poprosił o weryfikację wideo, ale to chyba tylko w celu wybicia z rytmu regularnie punktujące przeciwniczki.

13 : 9 ŁKS
czas 3 SET

Po powrocie na boisko powróciły do równowagi gospodynie. Potrafią one bezwzględnie wymierzać kary łodziankom za nieskończone ataki po przyjęciu.

11 : 9 ŁKS
czas 3 SET

Starają się zmobilizować łodzianki do pościgu za przeciwnikiem. Zdaniem części ekspertów przystępowały do meczu w roli faworytek, a przez ostatnie kilkanaście minut gra przeciekała im przez palce. Przerwa na żądanie trenera Maritzy Płowdiw.

10 : 6 ŁKS
czas 3 SET

Po nieudanym ataku Katariny Lazović rośnie przewaga Maritzy Płowdiw, natomiast trener Giuseppe Cuccarini postanowił już przy stanie 6:10 zaprosić podopieczne do siebie i po raz drugi w secie zażądać przerwy.

9 : 6 ŁKS
czas 3 SET

Ponownie trzypunktowa przewaga zespołu z Płowdiwa. Katarina Lazović znalazła się ponownie na boisku zamiast Ann Kalandadze.

8 : 6 ŁKS
czas 3 SET

Kremena Kamenowa poradziła sobie w ataku po sytuacyjnym dograniu Żany Todorowej. Z kolei po stronie łodzianek nie przymierzyła w boisko z powodzeniem Katarzyna Zaroślińska-Król.

6 : 6 ŁKS
czas 3 SET

Aleksandra Pasznik w trzecim secie już dwukrotnie zaskoczyła kiwkami zawodniczki Maritzy Płowdiw. Każde rozwiązanie jest dobre, skoro przynosi punkty drużynie z centrum Polski.

4 : 4 ŁKS
czas 3 SET

As serwisowy Aleksandry Wójcik i straty poniesione przez ŁKS Commercecon Łódź na początku trzeciego seta zostały już odrobione. Remis i zabawa rozpoczyna się praktycznie od początku.

1
3 : 0 ŁKS
czas 3 SET

ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął trzeciego seta z Aleksandrą Pasznik na rozegraniu, z Joanną Pacak na środku siatki oraz Ann Kalandadze na przyjęciu. Jeżeli tak dalej pójdzie, to niebawem zameldują się na boisku inne zawodniczki.

1
1
1 : 0 ŁKS
czas 3 SET

Pierwsza akcja w trzecim secie wygrana przez Maritzę Płowdiw, a wyraźnie poirytowany szkoleniowiec łodzianek zdecydował się na natychmiastowe zażądanie przerwy.

czas 2 SET
Czy ŁKS Commercecon Łódź wygra trzeciego seta?
1
25 : 20 ŁKS
czas 2 SET

Partia zakończona przez Maritzę Płowdiw i w meczu zrobiło się 1:1 po niemal dokładnie godzinie rywalizacji. ŁKS Commercecon Łódź nie zdołał pójść za ciosem po pierwszym wygranym secie i sytuacja w Bułgarii pozostaje otwarta.

1
1
24 : 19 ŁKS
czas 2 SET

Mirosława Paskowa zaatakowała celnie po prostej. Po tej akcji piłki setowe dla Maritzy Płowdiw.

22 : 18 ŁKS
czas 2 SET

Ostatnia szansa na przeprowadzenie przez ŁKS Commercecon Łódź skutecznego pościgu w drugim secie. Druga przerwa na żądanie trenera Maritzy Płowdiw. Ostatni punkt trafił na konto zespołu z Tauron Ligi wskutek dotknięcia siatki.

22 : 17 ŁKS
czas 2 SET

Joanna Pacak dała niezłą zmianę. Popisała się w drugim secie blokami, a także przed momentem postraszyła przeciwniczki swoimi serwisami. Maritza Płowdiw wybroniła się i zrobiła przejście.

1
1
21 : 13 ŁKS
czas 2 SET

Bezwzględnie punktowane łodzianki w drugim secie. Nie ma już sposobów na zareagowanie trener Giuseppe Cuccarini. Były przerwy na żądanie, były zmiany personalne, a także zyskujące czas wideo weryfikacje.

1
1
19 : 13 ŁKS
czas 2 SET

Ann Kalandadze nie zaatakowała skutecznie. Utrudniło zadanie wrzucenie piłki prawie w siatkę przez Aleksandrę Pasznik. Skuteczna natomiast Maritza Płowdiw, która pozostaje w natarciu i kilka kroków przed przeciwnikiem.

17 : 11 ŁKS
czas 2 SET

Maritza Płowdiw odpowiedziała na serię punktów łodzianek i coraz mniej wskazuje na to, że wypuści drugiego seta z dłoni. Zlatina Drumewa zaserwowała asa, a po tym przerwa na żądanie trenera Giuseppe Cuccariniego.

2
1
15 : 11 ŁKS
czas 2 SET

W polu serwisowym Katarzyna Zaroślińska-Król i bombarduje ona gospodynie swoimi zagrywkami. Przechodząca piłka po błędzie w przyjęciu została wykorzystana przez Aleksandrę Wójcik.

1
1
15 : 10 ŁKS
czas 2 SET

Na boisku również Magdalena Saad, a solidnie przebudowana drużyna z Łodzi jeszcze podejmuje pościg. Dwa bloki Joanny Pacak, a szkoleniowiec Maritzy Płowdiw postanowił zareagować przerwą na żądanie.

1
1
15 : 7 ŁKS
czas 2 SET

Zmobilizowane, uskrzydlone, hałaśliwe gospodynie, ale pomaga im to w regularnym punktowaniu łodzianek. Efektownie zaatakowały z wykorzystaniem drugiej linii, a inna sprawa, że dostały piłkę praktycznie za darmo.

14 : 6 ŁKS
czas 2 SET

Trzecia zmiana przeprowadzona przez trenera Giuseppe Cuccariniego. Aleksandra Pasznik wystąpi na rozegraniu zamiast Britt Bongaerts.

12 : 6 ŁKS
czas 2 SET

Na przełamanie dla zespołu z Tauron Ligi blok. Mają czego żałować gospodynie, ponieważ serią udanych akcji wyraźnie wprowadziły bałagan po stronie przeciwnika.

11 : 5 ŁKS
czas 2 SET

Przerwa na żądanie trenera Giuseppe Cuccariniego, a Maritza Płowdiw ma już sześć punktów zaliczki w drugim secie. Gospodynie wyraźnie poprawiły skuteczność po przyjęciu, natomiast łodzianki zaczęły kierować piłki wszędzie tylko nie w pole przeciwnika.

10 : 5 ŁKS
czas 2 SET

ŁKS Commercecon Łódź nie rozpoczął drugiego seta na takim samym poziomie koncentracji, natomiast Maritza Płowdiw wyraźnie zbudowana swoim zrywem.

1
8 : 3 ŁKS
czas 2 SET

Joanna Pacak zmieniła na środku siatki Nadję Ninković. Dwie dublerki pojawiły się po stronie przyjezdnych i mają za zadanie rozpocząć pościg za Maritzą Płowdiw.

7 : 3 ŁKS
czas 2 SET

Po serii nieudanych akcji Ann Kalandadze weszła na boisko zamiast Katariny Lazović. Trudniejszy moment w meczu dla zespołu z Łodzi.

5 : 2 ŁKS
czas 2 SET

Maritza Płowdiw zdobyła trzy punkty przewagi na początku drugiego seta. Aguilera Carbajal poradziła sobie i zaprezentowała skuteczny atak, czego po chwili nie można było powiedzieć o Aleksandrze Wójcik.

3 : 2 ŁKS
czas 2 SET

Dwa niebezpieczne ataki podbite przez łodzianki, które nie pozwoliły w ten sposób na ucieczkę Maritzy Płowdiw. Na koniec nie pierwszej tego popołudnia przedłużonej akcji jedna z gospodyń wpadła w siatkę.

1 : 0 ŁKS
czas 2 SET

Rozpoczęła się druga partia w Płowdiwie. Pierwszy punkt trafił na konto Maritzy, która przebiła się mimo podwójnego bloku atakiem po skosie.