10 najlepszych występów polskiej siatkówki na arenie międzynarodowej w 2013 roku

Marcin Olczyk
Dzięki wygraniu Pucharu CEV Bogdan Serwiński wreszcie mógł zamknąć usta wszystkim krytykom

1. Fenerbahce Universal Stambuł - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 2:3 (18:25, 25:19, 15:25, 25:22, 11:15)
Puchar CEV, 02.03.2013 r.Pierwszy mecz i wyszarpanie zwycięstwa po pięciosetowym boju rozbudziły apetyty zawodniczek Muszynianki, a w szeregach ekipy z Turcji zasiał ziarno niepewności. Sparaliżowane rywalki inauguracyjnego seta rewanżu przegrały bowiem bez walki, dochodząc do siebie dopiero w kolejnej odsłonie. Mineralne, mimo chwilowych problemów, szły jednak za ciosem i w partii numer 3 zdemolowały gospodynie, wygrywając aż 25:15! Eda Erdem, Berenika Tomsia, Paula Pequeno, Lindsey Berg i Kim Yeon-Koung przecierały oczy ze zdumienia, podczas gdy Sanja Popović i Anna Werblińska z koleżankami kontynuowały koncert, zakończony wyraźnym zwycięstwem w tie-breaku. Dzięki temu nie tylko podbiły Stambuł, ale również zdobyły historyczny puchar i na stałe zapisały się na kartach historii polskiej siatkówki.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Czy w najbliższym czasie któryś z polskich zespołów będzie w stanie przebić sukces Muszynianki?