"Trener Polek tracił zmysły". Światowe media piszą o meczu

Media rozpływały się nad grą Chinek, które w dobrym stylu awansowały do finału Ligi Narodów Kobiet. Tym razem na drugi plan zostały zepchnięte pokonane Polki.

Finał nie dla Polski

W sobotę skończyły się marzenia reprezentantek Polski o zdobyciu złotych medali Ligi Narodów Kobiet. Drużyna Stefano Lavariniego poniosła porażkę 0:3 w półfinale z Chinami.

Po nieudanym pierwszym secie, w drugim i w trzecim o przegranej Biało-Czerwonych decydowała najmniejsza możliwa różnica dwóch punktów. Nie zmienia to faktu, że drużyna z Azji zaprezentowała się lepiej i awansowała do finału rozgrywek. Tak światowe media relacjonowały mecz Polski z Chinami.

Czy Polki staną na podium w Lidze Narodów Kobiet?

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (10)
  • johnydegun321 Zgłoś komentarz
    To byly dwie rownorzedne zespoly i Chinki po prostu lepiej weszly w mecz i mialy lepszy dzien. Polki popelnialy duzo bledow i tak bywa. Za tydzien moze byc odwrotnie. Jedno jest pewne, ze Chinki
    Czytaj całość
    jak i inne kadry z topu moga sie obawiac teraz kazdego meczu z Polkami. Jesli Polki zagraja na swoim najwyzszym poziomie, wygraja z Amerykankami.
    • DM70 Zgłoś komentarz
      Szkoda bo dwa sety przegrały minimalnie. Polkom nic nie wychodziło. zagrywka odbiór atak i blok. Można było coś poprawić w tym elemencie przez zmianę zawodniczki. W meczu z Niemkami
      bardzo dobrze weszła w mecz Paciak. Świetnie blokowała wiemy że jedna zawodniczka nie wygrywa meczu ale dwie trzy jej skuteczne bloki mogłyby coś zmienić. Blok naszych był fatalny ręce rozdygotane wiele dziur.
      • jpyszniak861 Zgłoś komentarz
        Chinki zaimponowały szybkością, siłą i precyzją. Dość anemiczne ataki lub kiwki z reguły kończyły się stratą punktu.
        • Jacox1 Zgłoś komentarz
          Chinki coraz lepiej grają, po naszych widać trudy turnieju , ale i tak zrobiły bardzo duzo
          • sato Zgłoś komentarz
            dziewczyny osiągnęły historyczny sukces, każdy kto do czegoś dążył w życiu wie ,że nie zawsze można dojść do szczytu czasami po drodze mały sukces powoduje że
            organizm się po prostu wyłącza, żle weszły w mecz ....w takich meczach też trzeba mieć doświadczenie
            • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
              Nasze dziewczyny za szybko uwierzyły, że są najlepsze. To zawsze źle się kończy. Ale 4-te miejsce w Lidze Narodów to życiowy, historyczny sukces. A jeszcze nie tak dawno mówiły, że
              idą po złoto. Przeszacowały swoje możliwości i to znacznie.
              • mobidick Zgłoś komentarz
                jak polki miały wygrac tymi swoimi kiwkami pod siatka zamiast silnych scinek jak to robiły chinki
                • Kielar-Alchemik Zgłoś komentarz
                  Miażdżące zwycięstwo to by było, gdyby Polki przegrały każdego seta roznicą 10 pkt. Zagalopowały się te światowe media, a Chinki i tak nie wygrają w finale. Ciekawe co wowczas