BBTS Bielsko-Biała wraca do PlusLigi

BBTS Bielsko-Biała okazał się lepszy od MKS-u Będzin w finale Tauron 1. ligi. To oznacza, że bielszczanie awansowali do PlusLigi. Nierozstrzygnięta pozostaje jeszcze walka o brązowy medal.

Anna Bagińska
siatkarze BBTS Bielsko-Biała Materiały prasowe / Tauron 1. Liga/Mateusz Bosiacki / Na zdjęciu: siatkarze BBTS Bielsko-Biała
W rywalizacji do trzech wygranych bielszczanie wygrali trzy spotkania, ale nie można powiedzieć, że przyszło im to łatwo. W drugim spotkaniu wygrali po zaciętych czterech setach. W trzecim to będzinianie mieli więcej szans na przedłużenie walki o PlusLigę. Wygrali pewnie pierwszą partię. Bielszczanie zaczęli ten mecz niemrawo i dopiero po jakimś czasie wrócili na swój poziom gry. Wygrali drugą i trzecią odsłonę spotkania. Jednak podopieczni Wojciecha Serafina poderwali się do walki w czwartej partii. Po serii dobrych zagrywek Mateusza Kańczoka odskoczyli na kilka punktów i utrzymali tę przewagę. W tie-breaku nie poszli już za ciosem. Gospodarze rozpoczęli tę część meczu od wysokiego prowadzenia. Będzinianie gonili wynik, ale nie dali rady przełamać rywala.

Wygrana BBTS Bielsko-Biała w trzecim meczu finałowym oznacza oprócz wygrania Tauron 1. ligi, także bezpośredni awans do Plusligi. Dla zespołu z południa Polski to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po czterech latach przerwy. MKS Będzin pomimo zajęcia drugiego miejsca, nie stracił jeszcze szans na awans. Do rozegrania ma bowiem jeszcze baraż z ostatnią drużyną PlusLigi, czyli PSG Stal Nysa.

Do rozstrzygnięcia na zapleczu najwyższej klasy rozrywkowej została jeszcze kwestia trzeciego miejsca. W drugim meczu siatkarze BKS Visły Bydgoszcz ponownie pokonali Avię Świdnik 3:0. Jeżeli w poniedziałkowy wieczór ponownie wygrają ze świdniczanami, to zakończą sezon z brązowym medalem.

Wyniki finału Tauron 1. ligi:
MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 20:25)
BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin 3:2 (16:25, 25:22, 25:21, 21:25, 15:9)
Stan rywalizacji: 3:0 dla BBTS, awans do PlusLigi: BBTS

Mecz o 3. miejsce:
Polski Cukier AVIA Świdnik - BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3 (23:25, 19:25, 24:26)
Stan rywalizacji: 2:0 dla BKS-u