Ponownie nie potrafiły nawiązać walki z przeciwniczkami. "W połowie każdego seta traciłyśmy wiarę"

E.Leclerc Moya Radomka bardzo gładko przegrała rywalizację z ŁKS-em Commercecon Łódź, nie ugrywając w obu meczach nawet seta. - Borykamy się z problemami, ale rywal wygrał zasłużenie - przyznała Aleksandra Szczepańska, zastępująca Katarzynę Skorupę.

Piotr Dobrowolski
siatkarki ELeclerc Moya Radomki Radom WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom
Bardzo szybko zakończyła się ćwierćfinałowa rywalizacja E.Leclerc Moya Radomki Radom z ŁKS-em Commercecon Łódź. Po porażce 0:3 na wyjeździe, w niedzielnym rewanżu podopieczne Błażeja Krzyształowicza ponownie musiały uznać wyższość przeciwniczek, znowu nie ugrywając nawet seta.

W wyjściowej "szóstce" gospodyń drugiego spotkania zabrakło kontuzjowanej Katarzyny Skorupy, którą zastąpiła Aleksandra Szczepańska. Z kolei na pozycji atakującej w miejsce Katarzyny Zaroślińskiej-Król do gry desygnowana została Alexandra Lazić. Od dłuższego czasu brakuje Agaty Witkowskiej, a na jej pozycji występuje druga libero Radomki, Agnieszka Adamek.

- Byłyśmy mega mocno skoncentrowane i skupione. Niestety, borykamy się z problemami, co nie jest tajemnicą. ŁKS wygrał zasłużenie - Szczepańska krótko oceniła pojedynek w Hali MOSiR-u.

Radomskiej drużynie zabrakło "punktu zaczepienia". Gdy odrabiał straty, potrafił zbliżyć się do rywalek na jedno "oczko". - W każdym secie było tak, że od początku walczyłyśmy punkt za punkt, mniej więcej do połowy partii. Następnie tak jakbyśmy traciły wiarę, że nie da się powalczyć z ŁKS-em. Ten miał z kolei kilka kontr, dzięki czemu zbudował przewagę. Starałyśmy się "gonić", ale nie udało się - stwierdziła rozgrywająca.

32-latce i jej koleżankom pozostała walka o miejsca 5-6. Czy będą potrafiły skoncentrować się na ostatnie mecze rozgrywek? - Na pewno łatwiej byłoby się zmobilizować na mecze w "czwórce". Będziemy jednak walczyć, chcemy zająć to piąte miejsce, a nie szóste - odpowiedziała Szczepańska.