IŁ Capital Legionovia Legionowo zbudowała potężny handicap. Emocje tylko w jednym secie

IŁ Capital Legionovia pokonała Grot Budowlanych Łódź 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym tej pary. MVP spotkania została wybrana Aleksandra Gryka. Teraz rywalizacja przenosi się do miasta włókniarzy.

Piotr Woźniak
siatkarki IŁCapital Legionovia Legionowo Materiały prasowe / Ryszard Glapiak/TAURON Liga / Na zdjęciu: siatkarki IŁCapital Legionovia Legionowo
Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo przy zagrywce Turczynki Yaprak Erkek zdołały wypracować sobie dwa oczka zaliczki w starciu czwartej i piątek ekipy rundy zasadniczej (7:5). Wtedy o przerwę poprosił trener Maciej Biernat. Kiedy łodziankom ta partia zaczęła wymykać się spod kontroli na parkiecie pojawiła się Paulina Damaske (18:14). Na gaszenie pożaru było już jednak zbyt późno. Przewaga gospodyń została przypieczętowana atakiem Yaprak Erkek (25:20).

Legionowianki zdołały wyeliminować z działań ofensywnych Anę Cleger i sytuację w ważnym momencie musiała ratować Martyna Łazowska kiwką z drugiej piłki (8:7). Dwa setballe jednak nie wystarczyły, by spokojnie podwyższyć wynik meczu i podopieczne Alessandro Chiappiniego musiały drżeć o wynik. Dopiero pojedynczy blok Olivii Różański na Kubance oraz kapitalna obrona Lemańczyk pozwoliły rozstrzygnąć tego seta po myśli IŁ Capital Legionovii Legionowo (31:29).

Grot Budowlane Łódź zostały postawione pod ścianą, popełniały błędy w przyjęciu, a komunikacja ze środkowymi pozostawiała wiele do życzenia (10:7). Łodzianki musiały podejmować ryzyko i takie też podjęła Cleger, ale po jej mocnej zagrywce piłka wylądowała tuż za linią końcową boiska, co potwierdził challenge (15:13). As serwisowy Różański na Góreckiej zakończył cały mecz (25:20).

IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 31:29, 25:20)

Legionovia: Grabka, Gryka, Erkek, Różański, Silva Franco, Tokarska, Lemańczyk (libero) oraz Damaske M., Stefanik.

Grot Budowlani: Centka, Fedusio, Łazowska, Lisiak, Górecka, Cleger, Łysiak (libero) oraz Damaske P., Lewandowska, Kędziora.