Dominacja drużyny Joanny Wołosz. Fenomenalny występ Polki w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Imoco Volley Conegliano bez większych problemów pokonało 3:0 Vero Volley Monzę. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została rozgrywająca zwycięskiej drużyny, Joanna Wołosz.

Jakub Fordon
Joanna Wołosz Materiały prasowe / Serie A/foto Rubin / LVF / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Faworytkami pierwszego pojedynku włoskiego ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, z którego zwycięska drużyna awansuje prosto do finału były siatkarki Imoco Volley Conegliano, w którym występuje Joanna Wołosz. Jednak bez szans nie pozostawały gospodynie meczu, Vero Volley Monza z Magdaleną Stysiak w składzie. Zespół Polki to aktualny lider włoskiej ligi, który w ostatnim bezpośrednim pojedynku zwyciężył na wyjeździe 3:1.

W pierwszym secie oba zespoły grały praktycznie cały czas punkt za punkt, przez co wynik remisowy pojawiał się na tablicy świetlnej bardzo często. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Conegliano, który zdobyły cztery "oczka" z rzędu i ostatecznie zwyciężyły w premierowej odsłonie meczu.

Podrażnione wynikiem poprzedniej partii gospodynie lepiej rozpoczęły kolejnego seta (9:4). Rywalki jednak szybko doprowadziły do remisu (10:10). Wołosz i spółka po chwili zbudowały trzypunktową przewagę, którą na sam koniec jeszcze powiększyły. Obrończynię tytułu prowadziły już 2:0.

W trzecim secie Imoco Volley Conegliano prowadziło od początku do końca. Rywalki nie były w stanie zagrozić drużynie Wołosz, która w połowie partii podkręciła tempo i odskoczyła na pięć punktów. W końcówce ekipa Stysiak próbowała jeszcze zniwelować stratę, ale seria obrończyń tytułu przesądziła o końcowym wyniku.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została rozgrywająca zwycięskiej drużyny - Joanna Wołosz. Polka rządziła i dzieliła na siatce, z czego korzystały jej koleżanki z zespołu. Zdobyła ponadto cztery punkty.

14 punktów dla gospodyń zdobyła Magdalena Stysiak. Polka atakowała ze skutecznością na poziomie 41 proc., a do tego dołożyła również po jednym bloku i asie serwisowym.

Vero Volley Monza - Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

Vero Volley Monza: Larson, Danesi, Stysiak, Gennari, Rettke, Orro, Parrocchiale (libero) oraz Lazović, Boldini, Van Hecke, Davyskiba, Candi, Negretti (libero)

Imoco Volley Conegliano: De Kruijf, Wołosz, Plummer, Folie, Egonu, Sylla, De Gennaro (libero) oraz Caravello, Courtney, Frosini

MVP: Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano)