Drużyna Bartosza Bednorza nadal bezkonkurencyjna. Powrót Polaka na parkiet rosyjskiej Superligi

Prawie dwa miesiące temu Zenit Kazań stracił seta w meczu z Lokomotiwem Nowosybirsk. Od tamtej pory trzynaście spotkań lider Superligi wygrał 3:0, pokonując w sobotę Jugra Samotłor Niżniewartowsk. Na parkiet ligowy powrócił Bartosz Bednorz.

Od ostatniego meczu, w którym Zenit Kazań stracił seta mija prawie dwa miesiące. Ostatnim zespołem, który przedłużył mecz drużynie Bartosza Bednorza był Lokomotiw Nowosybirsk. Przez kolejne trzynaście spotkań klub z Kazania wygrywał do zera.

Do zespołów, które nie były w stanie urwać przynajmniej jednej partii w ten weekend dołączyła Jugra Samotłor Niżniewartowsk. Rywale drużyny Bartosza Bednorza tylko przez połowę premierowej odsłony dotrzymywali kroku liderowi rosyjskiej Superligi. Kolejne partie odbyły się pod dyktando Zenita, który zakończył tym samym pierwszą rundę na pierwszej pozycji.

Polak, który nie wystąpił w dwóch ostatnich meczach ligowych tym razem pojawił się na parkiecie od samego początku. W pierwszym secie był najjaśniejszym punktem swojej drużyny notując 100 proc. skuteczność w ataku przy czterech otrzymanych piłkach, a do tego dołożył asa serwisowego. Ostatecznie zakończył spotkanie z dorobkiem dziewięciu "oczek".

Najlepiej punktującym zawodnikiem w meczu był Dmitrij Wołkow, który zgromadził 17 punktów. Skończył 12 z 21 ataków (57 proc. skuteczność) i dołożył do tego cztery bloki oraz asa.

W czołówce tabeli rosyjskiej Superligi z uwagi na przełożone spotkanie Lokomotiwu Nowosybirsk przewagę do czterech punktów powiększył lider z Kazania, a stratę zmniejszyło zajmujące trzecią lokatę Dynamo Moskwa.

20 stycznia Zenit Kazań rozegra rewanżowy mecz w Holandii przeciwko Orion w ramach 1/8 finału Pucharu CEV. Drużyna z Rosji potrzebuje wygrać jeden set, aby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy.