Seria Zenita Kazań trwa w najlepsze. Bartosz Bednorz tylko na ławce

Jedenaście spotkań z rzędu bez starty seta - taką serią może pochwalić się lider rosyjskiej Superligi, Zenit Kazań. Tym razem uznać wyższość drużyny Bartosza Bednorza musiał Ural Ufa. Polak ponownie nie pojawił się na boisku.

Jakub Fordon
Bartosz Bednorz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Bartosz Bednorz
Drugi mecz w 2022 roku zawodnicy Zenita Kazań ponownie zakończyli bez straty seta, przedłużając tym samym serię spotkań wygranych do zera. Drużyna Bartosza Bednorza jedenasty raz z rzędu zakończyła pojedynek w trzech partiach.

Starcie w Ufie rozpoczęło się od wypracowanej przez gospodarzy czteropunktowej przewagi, która utrzymała się do połowy premierowej odsłony. W końcówce odjechali jednak podopieczni Aleksieja Wierbowa, którzy objęli prowadzenie w meczu. Kolejne partie odbyły się pod dyktando Zenita, który ostatni raz stracił seta 20 listopada 2021 roku.

Bartosz Bednorz, który nie wystąpił w ostatnim ligowym starciu przeciwko Fakieł Nowy Urengoj, pojawił się na ławce rezerwowych i spędził na niej całe spotkanie.

Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Andriej Surmaczewski, który na swoim koncie zapisał 17 punktów, w tym zaserwował aż sześć asów serwisowych i dołożył do tego blok.

W czołówce tabeli rosyjskiej Superligi ponownie nie zmieniło się nic, bowiem wszystkie zespoły odniosły pewne zwycięstwa. Lider z Kazania wyprzedza Lokomotiw Nowosybirsk o punkt. Trzecią lokatę zajmuje obrońca tytułu, Dynamo Moskwa.

12 stycznia Zenit Kazań gościć będzie holenderski Orion w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV.

Wyniki 12. kolejki Superligi:

Lokomotiw Nowosybirsk - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

Jenisej Krasnojarsk - Zenit Sankt Petersburg 0:3 (20:25, 16:25, 13:25)

Gazprom-Jugra Surgut - Neftjanik Orenburg 3:2 (25:19, 21:25, 23:25, 25:19, 15:13)

Kuzbass Kemerowo - Gubernija Niżny Nowogród 3:1 (25:13, 26:28, 25:21, 25:23)

Ural Ufa - Zenit Kazań 0:3 (20:25, 16:25, 16:25)

Dynamo LO - Dynamo Moskwa 1:3 (25:23, 21:25, 20:25, 21:25)

Kolejka potrwa do poniedziałku.

Przeczytaj także:
Bułgarzy nie zgodzili się na przylot PGE Skry Bełchatów. Co dalej z meczem 1/8 finału?