Faworyt nie zawiódł. Coraz trudniejsza sytuacja w Świeciu

Beniaminek UNI Opole zaliczy rok 2021 do udanych. Opolanki całkiem nieźle radzą sobie w Tauron Lidze, zajmując aktualnie siódmą lokatę w tabeli po zwycięstwie 3:0 nad Jokerem Świecie. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Vivian Pellegrino.

Jakub Fordon
siatkarki UNI Opole Facebook / UNI Opole / Na zdjęciu: siatkarki UNI Opole
Beniaminek UNI Opole po awansie do Tauron Ligi szybko udowodnił, że nie będzie chłopcem do bicia. Początek sezonu pokazał, że opolanki nie tylko stać na utrzymanie, bowiem szybko włączyły się do walki o udział w ćwierćfinale rozgrywek. Problem z pozostaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej może mieć aktualnie najsłabszy zespół ligi, Joker Świecie. Drużyna z województwa Kujawsko-Pomorskiego dotychczas nie wygrała żadnego wyjazdowego spotkania.

Początek starcia w Opolu należał do gospodyń, które szybko wysforowały się na pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Po bloku w wykonaniu Anny Bączyńskiej o czas poprosił Piotr Matela. Opolanki kontynuowały świetną grę w ich wykonaniu i powiększając jeszcze przewagę nad rywalkami zakończyły premierową odsłonę po błędzie w ataku Joanny Sikorskiej.

Druga odsłona spotkania wyglądała podobnie do poprzedniej, ponownie UNI Opole szybko zbudowało przewagę, która w połowie wynosiła już siedem punktów. Vivian Pellegrino pojawiła się w polu serwisowym pod koniec partii i została w nim do samego końca. Zespół ze Świecia nie był w stanie zakończyć żadnej akcji po przyjęciu jej serwisu, co wykorzystały gospodynie, a szczególnie kończąca seta Bączyńska.

Beniaminek z Opola kontynuował świetną grę i ponownie rozpoczął partię od wysokiego prowadzenia (10:3). Czas wykorzystany przez Piotra Matelę wskrzesił do walki jego zawodniczki, które zdobyły cztery punkty z rzędu. W połowie trzeciej odsłony pojedynku Joker Świecie doprowadził do remisu po asie serwisowym w wykonaniu Julii Twardowskiej (16:16). Zimną krew w końcówce seta zachowały jednak gospodynie, które szybko odrobiły stratę i zakończyły mecz po błędnej zagrywce Vangeliyi Rachkovskiej.

UNI Opole - Joker Świecie 3:0 (25:17, 25:12, 25:23)

UNI: Bidias, Pellegrino, Bączyńska, Stronias, Orzyłowska, Makarowska, Adamek (libero) oraz Borawska, Pamuła, Wołodko

Joker: Skrzypkowska, Gawlak, Oliveira, Rachkovska, Brzoska, Michalewicz, Jagła (libero) oraz Sikorska, Zaborowska, Twardowska

MVP: Vivian Pellegrino (UNI Opole)