Bez sensacji na rozpoczęcie drugiej kolejki Ligi Mistrzyń

We wtorek rozpoczęła się druga kolejka Ligi Mistrzyń, w żadnym spotkaniu wynik nie zaskoczył. Oprócz Developresu Bella Dolina Rzeszów zwycięstwa zanotowały faworytki z Rosji i Włoch.

Jakub Fordon
siatkarki Igor Gorgonzola Novara, Zuzanna Górecka WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Igor Gorgonzola Novara, Zuzanna Górecka
Łatwiejszą przeprawę niż w pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń miał Developres Bella Dolina Rzeszów. Siatkarki Stephane'a Antigi mimo małej wpadki pokonały mistrza Ukrainy, SC Prometey Dnipro (więcej TUTAJ).Drugie spotkanie w grupie rzeszowianek odbędzie się w środę, Lokomotiw Kaliningrad Malwiny Smarzek zmierzy się z SC Dresdner. We wtorek oprócz meczu polskiej drużyny odbyły się również dwa inne starcia.

W grupie D Dynamo Kazań podobnie jak Developres zaliczył małą wpadkę, przegrywając pierwszego seta, jednak w kolejnych udowodnił swoją wyższość. Rosyjski zespół wygrał 3:1 z Beziers Angels. Przyjezdne wygrały pierwszą partię i kontrolowały przebieg drugiej, jednak pod koniec dały się dogonić rywalkom przegrywając ostatecznie 23:25. W kolejnych odsłonach nie były w stanie przeciwstawić się drużynie z Kazania, którą do zwycięstwa poprowadziła Samanta Fabris, zdobywczyni 22 punktów.

Dynamo Kazań - Beziers Angels 3:1 (22:25, 25:23, 25:18, 25:17)

Liga Mistrzyń 2021/2022, grupa D

# Drużyna Pkt M Z P Sety
1 Fenerbahce Opet Stambuł 17 6 6 0 18:3
2 Dynamo Kazań 13 6 4 2 14:7
3 Beziers Angels 5 6 2 4 7:14
4 Maritza Płowdiw 1 6 0 6 3:18

Ostatnie wtorkowe spotkanie odbyło się w Libercu, gdzie miejscowa Dukla nie wywalczyła na swoim parkiecie nawet jednego seta przeciwko Igor Gorgonzola Novara. W pierwszym spotkaniu grupy C Ligi Mistrzyń były zespół Malwiny Smarzek od samego początku dominował i bez większych problemów zapisał na swoim koncie trzy punkty.

Mecz potrwał minimalnie ponad godzinę, a najskuteczniejszą zawodniczką we włoskiej drużynie była Britt Herbots, która na swoim koncie zapisała 16 punktów. Jedno "oczko" mniej zdobyła jej klubowa koleżanka, Rosamaria Montibeller.

Dukla Liberec - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (11:25, 16:25, 19:25)

Fatalne informacje dla polskich siatkarek
Liga Narodów według nowego formatu. Znamy rywali i terminarz Reprezentacji Polski siatkarzy

Czy Igor Gorgonzola Novara będzie liderem w grupie po spotkaniu z Dynamem Moskwa?