Zespół Bartosza Bednorza z szansą na sukces. Polak nie zaliczy spotkania do udanych

W ostatnim dniu rywalizacji w Pucharze Rosji Zenit Kazań zapewnił sobie awans do fazy Final Four. W decydującym spotkaniu lider Superligi pokonał Kuzbass Kemerowo 3:0. Słaby występ zanotował Bartosz Bednorz, który zdobył jedynie 6 punktów.

Po dwóch kolejkach Pucharu Rosji Zenit Kazań zajmował pierwsze miejsce w grupie z kompletem dwóch zwycięstw, żeby znaleźć się w fazie Final Four potrzebowali wygranej w ostatnim starciu przeciwko Kuzbassem Kemerowo. Wyraźnym faworytem wydawał się zespół Bartosza Bednorza, który w tym sezonie radzi sobie znakomicie. Za rywalami przemawiały ostatnie bezpośrednie starcia.

Pierwszy set od samego początku układał się pod dyktando drużyny z Kazania, która zwyciężyła 25:17 i objęła prowadzenie w meczu.

W kolejnej partii początek był wyrównany, ale od połowy seta inicjatywę przejął Zenit, który triumfował ostatecznie 25:19 i przybliżył się do fazy Final Four.

Trzecia odsłona meczu była zdecydowanie najciekawsza, żadna z drużyn nie mogła zbudować przewagi walcząc punkt za punkt. Pierwszą piłkę setową otrzymał zespół Polaka, której jednak nie wykorzystał. Zenit w końcu dopiął swego i zakończył spotkanie w trzech setach, zapewniając sobie awans do fazy Final Four.

Zenit Kazań wygrał z Kuzbassem Kemerovo 3:0, a najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Dmitrij Wołkow, zdobywca 17 punktów. Słaby występ zaliczył Bartosz Bednorz, który zainkasował tylko 6 "oczek".

Oprócz zespołu Polaka awans z fazy grupowej zapewniło sobie Dynamo Moskwa oraz Lokomotiw Nowosybirsk. Zestawienie uzupełni gospodarz turnieju, który nie jest jeszcze znany.

Faza grupowa Pucharu Rosji:

Grupa C:

26.11, piątek

Kuzbass Kemerowo - Neftjanik Orenburg 3:1 (25:19, 18:25, 25:18, 25:21) Zenit Kazań - Dynamo LO 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)

27.11, sobota

Dynamo LO - Kuzbass Kemerowo 1:3 (25:14, 19:25, 18:25, 22:25) Zenit Kazań - Neftjanik Orenburg 3:0 (25:22, 25:16, 25:23)

28.11, niedziela

Neftjanik Orenburg - Dynamo LO 0:3 (23:25, 20:25, 19:25) Kuzbass Kemerowo - Zenit Kazań 0:3 (17:25, 19:25, 25:27)

Przeczytaj także: Drużyna Leona podniosła się po porażce. Kolejne zwycięstwo podopiecznych Nikoli Grbicia Nici z wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie. Jest decyzja ws. meczu siatkarek ŁKS Commercecon Łódź

Czy Zenit Kazań sięgnie po złoty medal Pucharu Rosji?