Bezlitosny mistrz Polski w Tauron Lidze

Siatkarska egzekucja w Policach. Grupa Azoty Chemik zwyciężył 3:0 z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz w meczu, w którym nie pachniało niespodzianką.

siatkarki Grupy Azoty Chemika Police WP SportoweFakty / Emilia Rybińska/TAURON Liga / Na zdjęciu: siatkarki Grupy Azoty Chemika Police
Chemik wrócił do Polic z generalnie nieudanego tournee. Drużyna Jacka Nawrockiego straciła Superpuchar Polski wskutek porażki 2:3 z Developresem Bella Dolina Rzeszów. W tie-breaku pozwoliła sobie na karygodny przestój i stratę 11 punktów w jednym ustawieniu. Już tylko na pocieszenie Chemik wygrał w Legionowie 3:0.

Chemik przegrał od początku sezonu jeden mecz w Tauron Lidze, a jego przeciwnik z Bydgoszczy odniósł tyle samo zwycięstw. Od czasu powrotu do elity, klub z województwa zachodniopomorskiego ograł Pałac w 18 kolejnych spotkaniach. Przedłużenie serii gwarantowało awans na drugie miejsce w tabeli kosztem Radomki, która niespodziewanie przegrała 0:3 z Legionovią.

Przewaga zdobyta przez Chemika na początku meczu jeszcze nie wystarczyła mu do wygrania seta. Wystarczyło jednak, że podopieczne Jacka Nawrockiego poczuły na plecach oddech bydgoszczanek, ponownie przyspieszyły. Chemik zwyciężył przekonująco 25:17. W jego szeregach dobrze prezentowała się Martyna Łukasik, która zapracowała na nagrodę MVP.

Do szóstki Chemika wróciła po kontuzji Marlena Kowalewska. Rozgrywająca mierzyła się z byłym klubem, podobnie jak jej przeciwniczka Paulina Bałdyga, która przed sezonem przeniosła się z Polic do Bydgoszczy. Na początku drugiego seta Bałdyga zaskoczyła gospodynie kiwnięciem, a Pałac prowadził 7:3. Chemik odwrócił wynik głównie dzięki blokom walczącej o zwycięstwo w rankingu blokujących ligi Agnieszki Kąkolewskiej. Tego seta wygrał 25:20.

Policzanki zmierzały pewnie po komplet punktów. Jacek Nawrocki zaczął mieszać w szóstce i wprowadził Martynę Czyrniańską za Bojanę Milenković. Piotr Matela starał się "reanimować" grę Pałacu wejściem Magdaleny Mazurek oraz Zuzanny Szperlak. Trener Chemika nic nie zepsuł, szkoleniowiec Pałacu niewiele naprawił i faworyt wygrał trzeciego seta 25:21.

Grupa Azoty Chemik Police - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

Chemik: Kowalewska, Łukasik, Milenković, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero) oraz Lipska, Czyrniańska, Rios

Pałac: Bałdyga, Cassemiro, Bokan, Majkowska, Hage, Balmas, Saad (libero) oraz Mazurek, Szczepańska-Pogoda, Szperlak

MVP: Martyna Łukasik (Chemik)