Ruszyły rozgrywki TAURON 1. Ligi mężczyzn. Nie obyło się bez niespodzianek

Ruszyły rozgrywki bezpośredniego zaplecza PlusLigi. Już na początku nie zabrakło niespodziewanych wyników i emocjonujących spotkań.

Anna Bagińska
Piotr Gruszka Newspix / Michał Stańczyk / Na zdjęciu: Piotr Gruszka
W minionym tygodniu rozpoczęły się rozgrywki TAURON 1. Ligi mężczyzn. Przypomnijmy, że w tym sezonie rywalizuje w niej 16 zespołów. W ich szeregach mamy m.in. spadkowicza z PlusLigi, MKS Będzin oraz beniaminków: Legia Warszawa, SPS Chrobry Głogów i SMS PZPS Spała. W pierwszej i drugiej kolejce nie wszystkie mecze zostały rozegrane. Prawie połowa z nich została przeniesiona na terminy późniejsze, za to w sobotę rozegrano jedno spotkanie awansem z 13. kolejki.

Już pierwsze mecze przyniosły zaskakujące rezultaty. Prowadzony przez Piotra Gruszkę Exact Systems Norwid Częstochowa na inaugurację dość niespodziewanie przegrał 1:3 z Olimpią Sulęcin. W następnej kolejce częstochowianie jednak zrehabilitowali się i pokonali w trzech setach KRISPOL Września.
Bez większych problemów dwie cenne wygrane na rozpoczęcie rozgrywek zgarnęli siatkarze MKS-u Będzin. Wprawdzie grali z niżej notowanymi rywalami, ale w takim spotkaniach tym bardziej trzeba zachować koncentrację. Dwie wygrane i strata jednego seta zagwarantowało będzinianom pozycję lidera po ostatnim weekendzie.

Natomiast na pewno miano najbardziej emocjonującego pojedynku minionego tygodnia konkurować będą 2 rozegrane w 1. kolejce tie-breaki. We Wrocławiu gospodarze prowadzili już 2:0 w setach, ale nie potrafili utrzymać poziomu gry. Sprawdziło się stare siatkarskie powiedzenie i podopieczni  Rainera Vassiljeva przegrali 2:3.

Nie mniej zacięte było spotkanie rozegrane w Świdniku. Miejscowa Avia po bardzo zaciętych pięciu setach wygrała z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Świdniczanie w 2. kolejce dołożyli wygraną 3:1 z Olimpią Sulęcin i mogą się cieszyć z pozycji wicelidera tabeli.

Wyniki 1. kolejki TAURON 1.Ligi:

Lechia Tomaszów Mazowiecki - SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:15, 25:22, 25:20)
SMS PZPS Spała - MKS Będzin 1:3 (19:25, 25:20, 16:25, 18:25)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - KRISPOL Września 2:3 (25:16, 25:19, 23:25, 24:26, 11:15)
Exact Systems Norwid Częstochowa - Olimpia Sulęcin 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 17:25)
Polski Cukier AVIA Świdnik - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2 (25:27, 25:15, 23:25, 27:25, 15:7)

Wyniki 2. kolejki TAURON 1. Ligi:

ZAKSA Strzelce Opolskie - KPS Siedlce 0:3 (16:25, 20:25, 19:25)
Olimpia Sulęcin - Polski Cukier Avia Świdnik 1:3 (27:29, 25:19, 20:25, 19:25)
Exact Systems Norwid Częstochowa - KRISPOL Września 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:21)
SMS PZPS Spała - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (17:25, 20:25, 25:22, 15:25)

Mecz awansem z 13. kolejki:
Legia Warszawa - MKS Będzin 0:3 (18:25, 20:25, 20:25)

16. KKS Mickiewicz Kluczbork 0 0-0 0 0:0

Czytaj także: -> Wybory w PZPS. Ryszard Czarnecki chciałby, żeby kibice przestali na niego gwizdać -> Zaczęły sezon z przytupem! Poznajcie szóstkę 1. kolejki Tauron Ligi

Czy MKS Będzin wygra I ligę w sezonie 2021/2022?