ME siatkarzy. "Nie jesteśmy w formie, ale w sobotę będziemy", czyli Twitter po meczu Polska - Portugalia

Od wygranej 3:1 z Portugalią rozpoczęli mistrzostwa Europy siatkarze reprezentacji Polski. Zobacz, jak to spotkanie komentowali użytkownicy Twittera.

Krzysztof Sędzicki
reprezentacja Polski siatkarzy WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy
3 Samo zwycięstwo polskiego zespołu nie ma prawa dziwić, ale jego rozmiary - już tak. Po pierwszej partii wygranej do 16, Biało-Czerwoni ulegli rywalom 22:25 i w całym meczu zrobiło się 1:1. Dwa kolejne sety padły już ich łupem do 16 i 19, a cały mecz w konsekwencji 3:1.

Trener Vital Heynen na swoim blogu na WP SportoweFakty napisał, że "spotkanie z Portugalią będzie trudne, znacznie trudniejsze, niż się wam wydaje. Liczę na zwycięstwo 3:1. Jeśli wykonamy ten pierwszy krok, zaczniemy rosnąć. A w siatkówce drużyny rosną w trakcie turniejów". I taki trudny mecz kadra ma właśnie za sobą.

Zdaniem Marcina Gałązki, reprezentacja Polski zdecydowanie nie była w formie w czwartkowym spotkaniu. Ale według niego w sobotę na mecz z Serbią będzie lepiej.

Po przegranym przez Polaków drugim secie pojawiło się sporo komentarzy - zarówno tych bardziej humorystycznych (jak na przykład ten dziennikarza Polsatu Sport Adriana Brzozowskiego), jak i poważnych.

Po nieudanych igrzyskach w Tokio Polacy spisali swoje przemyślenia na kartce, a następnie ją spalili. Marcin Paluch jednak ma wątpliwości, czy do końca.

Z kolei Piotr Świniarski z Radia Olsztyn zwrócił uwagę na koszulkę trenera Vitala Heynena, na której napisane było "jestem z was dumny".

Kolejny mecz polscy siatkarze rozegrają w sobotę o 20:30 z Serbią. Relacja na żywo w WP SportoweFakty.