Liga Narodów. Faworyci zgodnie z planem

Na początek 11. kolejki Ligi Narodów mężczyzn faworyci wygrywali swoje spotkania, chociaż nie zawsze przychodziło im to łatwo. Rosja, Serbia i Słowenia dopisały kolejne zwycięstwa.

Anna Bagińska
reprezentanci Rosji w meczu z Polską Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentanci Rosji w meczu z Polską
Na początek środowych rozgrywek Rosjanie pokonali reprezentację Argentyny. Nie był to jednak wynik, który przyszedł Sbornej łatwo. Po zaciętym drugim secie, w trzecim siatkarze z Ameryki Południowej odjechali rywalom. W pewnym momencie różnica wynosiła aż 9 punktów. W końcówce podopieczni Tuomasa Sammelvuo zmniejszyli straty, ale nie zdołali już odwrócić losów tej partii. W kolejnej przez długi czas zespoły dzieliła niewielka różnica. Dopiero w końcówce m.in. po serii na zagrywce Jarosława Podleśnika, Rosjanie odskoczyli na 23:18 i to praktycznie przesądziło wynik.

W drugim meczu Serbowie bez większych problemów pokonali Bułgarów. Jedynie w pierwszym secie drużyna trenera Silvano Prandiego postawiła rywalom trudniejsze warunki, ale w końcówce nie mieli już za wiele do powiedzenia. Aż trzech zawodników reprezentacji Serbii mogło się w tym spotkaniu pochwalić dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Po 13 "oczek" zdobyli Marko Ivović i Marko Podrascanin, 12 punktów dołożył Aleksandar Atanasijević.

Po pierwszym secie meczu pomiędzy Australią i Słowenią mogło się wydawać, że siatkarze z Antypodów uskrzydleni wczorajszą wygraną z Iranem, postarają się o kolejną niespodziankę. Zwłaszcza, że rywale im pomagali, nie błyszczeli wcale w pierwszej partii. Potem Alberto Giuliani dokonał zmian w składzie i przyniosło to rezultat. Poza tym jednak to wicemistrzowie Europy byli w tej konfrontacji zdecydowanym faworytem jako drużyna po prostu mocniejsza. I kolejne trzy sety zapisali na swoim koncie, co przybliża ich do awansu do turnieju finałowego.