Liga Narodów. Dominikanki się nie zatrzymują. Mają szansę na fazę play-off

Po siódme zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów sięgnęły reprezentantki Dominikany. To sprawia, że pozostają w walce o grę w fazie play-off. Miejsce w czołowej czwórce utrzymały Japonki.

Mateusz Kozanecki
siatkarki reprezentacji Dominikany Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Dominikany
Reprezentantki Dominikany bardzo dobrze radzą sobie w Lidze Narodów Kobiet. W ostatnich pięciu spotkaniach przegrały tylko raz - w niedzielę z Chinami (1:3). Podopieczne trenera Marcosa Kwieka w poniedziałek bez większych problemów pokonały wyżej notowane Holenderki.

Dominikanki wytrzymały próbę nerwów w trzecim secie, w którym gra toczyła się na przewagi. Tę część meczu wygrały 30:28. W kolejnej partii postawiły kropkę nad "i". Tym samym znalazły się na siódmym miejscu w tabeli, a ich strata do czołowej czwórki jest minimalna.

Na tę chwilę awans do fazy play-off miałyby Japonki. Zawodniczki Kumi Nakady uległy w pierwszym secie Belgijkom, ale w kolejnych przechyliły szalę na swoją korzyść i to mimo fantastycznej gry Britt Herbots i Marlies Janssens, które we dwie zdobyły 48 punktów.

Bardzo łatwą przeprawę miały w poniedziałek Rosjanki. Podopieczne trenera Sergio Busato pokazały moc w pierwszym secie, wręcz demolując rywalki. Serbkom udało się zdobyć zaledwie osiem punktów. Jedynie w trzeciej partii nawiązały wyrównaną walkę.