Liga Narodów. Przerwa dla Biało-Czerwonych. Sprawdź, kiedy kolejny mecz Polek? (terminarz)

Siatkarki reprezentacji Polski zaskakująco łatwo przegrały z niżej notowanymi Niemkami w meczu 12. kolejki Ligi Narodów. W najbliższych dniach Biało-Czerwone czeka kilka dni przerwy, a później ostatnie trzy mecze na turnieju.

Jacek Pawłowski
reprezentacja Polski siatkarek podczas Ligi Narodów Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek podczas Ligi Narodów
Polskie siatkarki nie powtórzą wyczynu sprzed dwóch lat, kiedy niespodziewanie awansowały do Final Six Ligi Narodów Kobiet. Na turnieju rozgrywanym w Rimini, Biało-Czerwonym pozostaje rywalizacja o TOP-10 i punkty do rankingu FIVB.

Poniedziałkowa porażka 0:3 definitywnie przekreśliła szanse podopiecznych Jacka Nawrockiego na awans do fazy finałowej. Po przegranej z Niemkami nasz zespół zajmuje dopiero 11.miejsce.

Reprezentację Polski czeka teraz kilka dni odpoczynku, a po nim, ostatnie trzy mecze na turniejowej bańce w Rimini. Kolejnym przeciwnikiem naszych siatkarek będą aspirujące do złota Amerykanki. Mecz zaplanowano na 18 czerwca godz. 18.00.

Ekipa zza oceanu jak dotąd deklasuje wszystkie przeciwniczki. O sile reprezentacji USA przekonały się już Serbki. Japonki i Brazylijki. Dwie ostatnie ekipy to zdecydowana czołówka turnieju, a mimo to, nie zdołały urwać rywalkom nawet punktu. Azjatki poległy w trzech odsłonach, ekipa z Krau Kawy 1:3. W sumie, w 11 pojedynkach, podopieczne Karcha  Kiraly'ego oddały przeciwniczkom zaledwie dwie partie.

Liga Narodów. Wymagający sezon ligowy częścią selekcji w kadrze Niemek. "Podjęliśmy decyzję, by dać im odpocząć"

Jakim wynikiem zakończy się mecz Polska - USA?